В окупованому Криму після окупації Криму Росією у 2014 році поставки води на півострів з України припинилися. Навесні 2014 року українська влада припинила постачання води на територію анексованого Криму, встановивши у Херсонській області загороджувальну дамбу.
Наразі, Кремль готовий заплатити мільярди доларів за воду в Крим. Про це в ефірі телеканалу Obozrevatel TV заявив заступник генерального директора телеканалу ATR, журналіст Айдер Муждабаєв.
"Мільярди в Путіна є. Я думаю, що дали б будь-яку суму. Наскільки я знаю, спочатку, коли канал перекрили, за те, щоб цієї дамби не було, вони вже давали 2 мільйони доларів. Відразу. Особисто одній людині, яка ухвалювала рішення, - говорить журналіст. - І за зняття економічної блокади Криму вони б дали мільярди. Тому що блокада Криму – це найбільша економічна санкція щодо країни-агресора. Вона важко прорахована. Це мільярди й мільярди доларів витрат на все. І на воду".
За словами Муждабаєва, проблему з водою російська влада сама собі влаштувала, тому що в попередні роки вистачало.
"Просто вони перенаселили Крим, вони продовжують політику геноциду, заміни населення. Це один із чітко прописаних міжнародних критеріїв геноциду. По місцевому окупаційному радіо вони рапортують аж про три мільйони жителів Криму. На момент окупації було трохи більше ніж два мільйони. Це таке навантаження на економіку й на конкретні райони! Вони ж не хочуть жити, наприклад, у степовому Криму. Але ще й військові бази, які в степовому Криму – Джанкой тощо", - говорить журналіст.
На його думку, зараз якийсь чиновник, може, і був би готовий взяти мільярди за воду в Крим, але це неможливо.
Муждабаєв переконаний, до того як росіяни не підуть з Криму і Крим не повернеться до складу України де-факто, під повний контроль, звичайно, ні краплі води там не буде, ніякого каналу не буде запущено.
"Тому що це буде синонімом здачі території. Я абсолютно впевнений, що цього не буде ні за якої української влади. Поки Україна існує як незалежна держава, це питання не може бути вирішене на користь окупанта. Тому що це називається постачання окупанта, постачання армії ворога", - каже Муждабаєв.
Відомо, з 7 вересня, в Сімферополі, Бахчисараї та Сімферопольському району через посуху й обміління водоймищ почався третій, найсуворіший, етап обмежень подачі води.