Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Енерго
  • Країни Балтії не можуть від’єднатися від російської енергомережі до 2025 року — джерело

Країни Балтії не можуть від’єднатися від російської енергомережі до 2025 року — джерело

Перенесення Литвою кінцевого терміну на 18 місяців начебто пов’язано з внутрішньою політикою.

2 хв на прочитання17 Липня 2023, 19:33
Поділитись:

Незважаючи на те, що Вільнюс намагається прискорити від’єднання від контрольованої Росією енергомережі, країни Балтії не зможуть достроково вийти з мережі наступного року. Про це повідомляє литовське радіо LRT.

Естонія, Латвія та Литва є частиною радянської мережі БРЕЛЛ, яка також включає Білорусь і контролюється Москвою. Три країни Балтії планували разом від’єднатися від мережі у 2025 році, хоча Вільнюс намагався зрушити цю дату після повномасштабного вторгнення Росії в Україну минулого року.

Однак, за словами Рокаса Масюліса, генерального директора Litgrid, литовського оператора системи передачі електроенергії, Естонія стверджує, що вона лише в 2025 році зможе трансформувати свою електромережу, щоб дозволити перейти від БРЕЛЛ. Раніше він стверджував, що естонський оператор робив усе, щоб відкласти перехід.

«Як-то кажуть, надія вмирає останньою, але, хай там як, ми все ще залежні від Естонії. Тому якщо вони не змінять свою позицію, на жаль, це буде за їхнім графіком, а не за нашим», — заявив він у понеділок.

Після виходу з мережі БРЕЛЛ країни Балтії будуть синхронізовані з енергосистемою континентальної Європи. На початку цього року Литва також успішно перевірила свою здатність працювати поза межами мережі БРЕЛЛ.

За словами Тімо Татара, чиновника Міністерства економіки та комунікацій Естонії, експерти з Європейської комісії, Латвії й Естонії тепер вважають, що заплановану синхронізацію можна перенести на початок 2025 року.

Але Тааві Вескімягі, голова естонського оператора електропередачі Elering, звинуватив Литву в порушенні угоди про відокремлення, підписаної в 2018 році.

«Лідери країн Балтії та Польщі та президент Європейської комісії підписали у 2018 році угоду про синхронізацію країн Балтії з електроенергетичною системою континентальної Європи до 2026 року. Це угода, яка є чинною сьогодні», — сказав Вескімягі естонському громадському мовнику ERR.

«Сьогодні між країнами діє угода, і для нас немає іншого шляху, крім як слідувати цій угоді. Звісно, всі інші [варіанти] можна розглядати, але поки немає домовленостей про протилежне, цей договір є чинним», — додав він.

Вескімягі сказав, що Естонія все ще будує додаткові з’єднання з Латвією на півдні, стверджуючи, що перенесення Литвою кінцевого терміну на 18 місяців пов’язано з внутрішньою політикою.

Раніше ми також розповідали, що у Європі через енергетичну кризу шалено зріс попит на послуги сажотрусів.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Фото: «Китайська панорама»
У тренді: в Китаї зелена енергетика вперше перевершила вугільну за встановленою потужністю
1 хв на прочитання15 годин тому
Пошкодження магістральних мереж
Через пошкодження магістральних мереж є обмеження з видачі електроенергії - міністр енергетики
1 хв на прочитанняВчора
З ремонту вивели ще один атомний блок
Image by PIRO4D from Pixabay
Світла стане більше: з ремонту вивели ще один атомний блок
1 хв на прочитання24 Липня 2024
Світлана Гринчук
Підтримка групи G7+ допоможе Україні посилити енергосистему і наростити генерувальні потужності до наступної зими — Світлана Гринчук
1 хв на прочитання24 Липня 2024
Міненерго і японське JICA узгодили пріоритети співпраці для відновлення енергосектору і підготовки до зими
1 хв на прочитання24 Липня 2024
Є кілька сценаріїв того, як Україна проходитиме найближчу зиму — енергетик
1 хв на прочитання23 Липня 2024
Кабмін сьогодні прийняв низку важливих рішень для країни
6 хв на прочитання23 Липня 2024
Туреччина допоможе Україні з відновленням енергосектору і нарощуванням потужностей розподіленої генерації
1 хв на прочитання23 Липня 2024