Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Кожна наступна декларація кандидата на посаду міністра довкілля «заможніша» за попередню

Кожна наступна декларація кандидата на посаду міністра довкілля «заможніша» за попередню

4 хв на прочитання15 Червня 2020, 19:50
Поділитись:

Заступник міністра енергетики та захисту довкілля Роман Абрамовський за нинішній рік опублікував втретє декларацію за 2019 рік із внесенням нових даних. Так, останній документ на сайті НАЗК датований 11 червням 2020 року. Цього разу чиновник декларує свої статки у якості кандидата на посаду Міністра захисту довкілля та природних ресурсів.

Схоже, Роман Абрамовський попри невдалу спробу на початку червня стати міністром захисту довкілля та природних ресурсів, не полишає спроб посісти цю посаду. Так, подана Романом Абрамовським обов'язкова декларація за 2019 рік у якості заступника міністра, а згодом кандидата на посаду міністра є ідентичними.

Що намагався приховати заступник міністра у деклараціях, та що було виявлено у новій виправленій декларації опублікованій днями на сайті НАЗК, з’ясовували  юристи та журналісти GreenPost.

Короткий екскурс про те як треба жити й скільки заробляти, щоб стати міністром читайте за посиланням.

Наприклад, останні зміни показують, що заступник міністра дивним чином «забув» раніше задекларувати земельну ділянку, більше мільйона гривень спадщини, витрати в 3,8 млн грн на купівлю часток в підприємстві, а також не визначився, скільки грошей позичив у фізичної особи.

Нагадуємо, про деталі попередніх декларацій GreenPost вже писав.

А тепер детальніше про останні зміни у декларації кандидата вже на посаду міністра довкілля, де якраз з’являється частка в земельної ділянки на Житомирщині, право власності на яку набуто 01.07.2019.

Тільки декларант знову не зазначає підстави її набуття, оскільки інформація в розділі правочини відсутня.

Сума відсотків від коштів розміщених в АТ Державний ощадний банк України зменшена до 62 397 грн, раніше було вказано 100 000 грн.

А от розміри отриманої спадщини у 2019 році різко зросли із з 600 тисяч до майже 2 мільйонів гривень.

Залишок позики (кредиту) станом на кінець звітного періоду зменшено до 4 000 000. До цього дивно виглядала ситуація, коли суб’єкт декларування декларує залишок позики у 2019 році у розмірі 5,2 млн грн, а в графах щодо виплати стоять нулі, але при цьому розмір позики становить 4 млн грн.

Проте найбільше питань виникає щодо корпоративних прав в ТОВ «Кам'янка Солар» (код ЄДОПОУ 41286198) та ТОВ «Корнел Україна» (код ЄДОПОУ 41188591).

Загалом Роман Абрамовський витратив 3,8 млн грн на купівлю часток у вказаних підприємствах. При цьому у декларанта відсутні рухи по рахунках та відсутні прибутки на таку суму, що підтверджує неправдивість даних у всіх деклараціях високопосадовця щодо майнового стану.

Привертає увагу й той факт, що видом діяльності ТОВ «Кам'янка Солар» є виробництво електроенергії. Тоді як інше підприємство — ТОВ «Корнел Україна» займається, зокрема, діяльністю у сфері інжинірингу, геології та геодезії, а також надає послуги технічного консультування в цих сферах.

Придбання частки в останній фірмі обійшлося Роману Абрамовському у 3 млн грн.Крім того, Роман Абрамовський є власником частки в ТОВ «Український морський альянс» (код ЄДРПОУ 38221330), основним видом діяльності якого є морське рибальство.

Чи можна вважати випадковістю ситуацію, коли заступник міністра енергетики та захисту довкілля купує частку саме у підприємств, сферу діяльності яких курує на посаді заступника міністра енергетики та захисту довкілля? Чи немає у цьому конфлікту інтересів і лобіювання власних бізнесів?

Чи може у цивілізованих країнах така людина претендувати на посаду Міністра – у цьому випадку захисту довкілля та природних ресурсів України?

Чи буде він за таких умов належно захищати довкілля і природні ресурси, чи буде думати у першу чергу як вигідніше використати адмінресурс на посаді та примножити свої статки?

Відповідь очевидна і вона на поверхні. Проте не таких високопосадовців нам обіцяла нова влада й українці точно заслуговують на краще.

Нагадаємо, потенційний кандидат на посаду Міністра пан Абрамовський не отримав омріяного крісла через проблеми з декларацією.

Тим часом, українська Вікіпедія «призначила» Ставчук міністром, поки урядовці вагаються.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.