Кожен другий аграрій не знає, як правильно утилізовувати тару з-під гербіцидів

2 хв на прочитання14 Вересня 2021, 10:38

Слід сформувати культуру поводження з відходами на агроринку.

У липні компанія BASF провела опитування серед майже 2 тисяч аграріїв про їхні знання щодо поводження з використаною тарою, в якій були засоби захисту рослин (ЗЗР) —  препарати, які аграрії щороку використовують для захисту рослин від різноманітних хвороб, бур'янів та шкідників.

Отримані результати шокували, адже виявилось, що 47 % аграріїв не знають, як правильно утилізовувати тару з-під ЗЗР, пише landlord.

Коли тара з-під ЗЗР потрапляє на смітник/сміттєзвалище, то через продукти її розкладу та навіть невелику кількість препаратів, яка лишається на стінках каністр, в довкіллі (воді, ґрунті, ґрунтових водах) накопичуються токсичні речовини. Окрім того, не проколоту тару можуть використати зловмисники, які заллють в оригінальне пакування фальсифікат. Спалення каністр теж небезпечне. Від горіння такої тари утворюються чадний газ і канцерогенні речовини — діоксини.

Тому провідні гравці агроринку створили разом спільну платформу «Агро Варта». На ній підприємці можуть лишати заявки на вивезення з їхніх господарств каністр.

«Інноваційна платформа проєкту  «Агро Варта» — стратегічно важливий продукт для нашого спільного майбутнього. Маючи в Україні приблизно 30 тис. сміттєзвалищ, ми, як бізнес, не можемо собі дозволити зволікати. Тому хочемо сформувати культуру поводження з відходами на агроринку, зробити процес прозорим і зрозумілим. А для аграріїв відцифровувати й автоматизувати всі сервіси. Для цього хочемо розуміти стан поінформованості про утилізацію пакування на агроринку та вже працюємо над новими освітніми продуктами», — заявила Оксана Алєксєєва, Public Government Affairs Manager BASF Agricultural Solutions.

Нагадаємо, одна з областей України пішла на карантин через ненажерливого шкідника: знищує дерева та повзе до будинків (ВІДЕО).

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: