Ковідні ліжкомісця лише теоретичні, вони живуть тільки у статистиці МОЗ — Ковтанюк

1 хв на прочитання20 Листопада 2020, 11:58

Призупинити поширення коронавірусу можна лише повним національним локдауном.

Українська система охорони здоров'я тріщить по швах. За даними міністерства охорони здоров'я (МОЗ) України, з 27 тисяч лікарняних ліжок, виділених для госпіталізації хворих на COVID-19, нині зайнято 19 тисяч. Кількість госпіталізованих щодня зростає на півтори тисячі, пише dw.com.

Колишній заступник міністра охорони здоров'я, директор Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки Павло Ковтанюк не виключає, що за такого розвитку вже в першій половині грудня може виникнути серйозний дефіцит вільних місць у лікарнях.

"Всі ці ліжкомісця лише теоретичні. Вони живуть тільки у статистиці МОЗ. Якщо дивитися загалом по Україні, то наче резерв ще є, але на практиці в деяких регіонах у лікарнях взагалі вже немає вільних ліжок, хворих немає куди класти", - каже  експерт.

На думку Ковтанюка,  тепер усі ці м'які обмеження вже не мають сенсу і призупинити поширення коронавірусу можна лише повним національним локдауном.

"Чим далі ми тягнутимемо, тим більш жорсткі карантинні обмеження доведеться вводити, тим більше втрат буде для бізнесу", - констатує колишній заступник міністра охорони здоров'я України .

До слова, експерт вважає, що лікувативсіх пацієнтів за протоколами для важкохворих — неправильно.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: