- Головна
- Новини
- Еко
- Тварини & рослини
- Коти люблять приносити предмети, але на своїх умовах — науковці
Коти люблять приносити предмети, але на своїх умовах — науковці
94 % власників стверджують, що кіт встановлює правила, приносячи певні предмети лише певним людям.
Коти можуть мати репутацію незалежних і відсторонених, але дивовижна кількість цих тварин залюбки приносить предмети, як виявили науковці. The Guardian розповідає, що переважна більшість власників під час опитування повідомили, що їхні коти приносять предмети, як правило, не бувши навченими. Однак коти, як правило, встановлюють правила гри, часто приносячи певні предмети тільки для певних людей.
«Загалом котів, як відомо, важко дресирувати», — нагадує Джемма Форман, докторантка факультету психології Сассекського університету.
У дослідженні, опублікованому в журналі Scientific Reports, було опитано 924 власники 1 154 котів, які приносять предмети, щоби краще зрозуміти їхню поведінку. Для більшості котів (94 %) принесення їжі виявилося інстинктивною поведінкою, а не навченою господарем чи перейнятою від іншої тварини. Більшість котів почали приносити речі, коли були кошенятами чи молодими котами.
Найпопулярнішим предметом для принесення були іграшки, за ними йшли кулясті предмети, такі як кульки чи зім'яті шматочки паперу, а потім косметика. Деякі коти приносили лише один конкретний тип предметів, мали улюбленця, з яким гралися, або були готові до гри з принесенням предметів лише в певний час доби.
«Розмір помпона має велике значення. Я купив більший помпон, але вона його відкинула. Я також спробував маленькі елементи приблизно такого ж розміру, як помпон, але вона їх теж відкинула», — розповів один власник дослідникам.
Інші господарі розповідали, що прокидалися вночі від того, що кіт кидав іграшки на подушку, готові до гри. Під час опитування власників попросили визначити, що саме їхні коти роблять, коли приносять їжу. Деякі коти знаходили предмети і доставляли їх назад господареві, тоді як інші приносили предмет лише частину шляху назад або поступово кидали його все далі і далі.
«Стереотип про те, що коти не хочуть робити те, що хочемо ми, і завжди роблять те, що хочуть вони, залишається вірним», — сказала Форман.
Власники котів стверджують, що коти ініціювали і закінчували ігри з принесенням предметів частіше, ніж їхні господарі, і мали тенденцію гратися частіше і довше, коли вони, а не їхні господарі, ініціювали ігри.
«Таке відчуття контролю з погляду котів може бути корисним для їхнього добробуту та стосунків між ними й господарями. Я б закликала власників бути сприйнятливими до потреб своїх котів, реагуючи на їхні ігрові вподобання — не всі коти захочуть гратися в "принеси", але якщо захочуть, то, швидше за все, матимуть власний особливий спосіб це робити», — додає Форман.
Більше новин читайте на GreenPost.