Догори
Дати відгук

Користь та шкода рапсової олії для організму: склад, харчова цінність

Саме рапсову олію стали частіше застосовувати при дієтах

4 хв на прочитання23 Червня 2022, 18:33
Поділитись:

З кожним роком рапс стає усе більш популярним в нашому краї, і ми просто не можемо не розповісти про користь і шкоду рапсової олії. Його корисні компоненти примушують промисловців боротися за посівні площі для вирощування саме цього продукту, для чого рапсова олія, в наші дні застосовується в харчуванні набагато частіше, ніж декілька десятків років назад.

Але чи так корисна рапсова олія як, припустимо, вже звична нам оливкова, соняшникова або кукурудзяна олія? Що шкідливо, а що благотворно впливає на наше здоров’я? Про це ми можемо судити вже після того, як дізнаємося детальніше про склад і дію рапсової олії на наш організм.

Користь рапсової олії

  • Рапсова олія багата ненасиченими жирними кислотами. Саме тому фахівці рекомендують приймати її для профілактики та лікування захворювань серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту і зниження ризику утворення тромбів.
  • Відмінно живить, зволожує, пом’якшує і відновлює шкіру. Ці властивості дозволили рапсовій олії отримати широке поширення в косметології і дерматології. Стерильна рапсова олія використовується для ін’єкцій.
  • Регулярне вживання рапсової олії покращує обмін речовин, виводить з крові шкідливий холестерин і прискорює регенерацію клітин. Тому ця олія – відповідний для включення у свій раціон продукт тим, хто бажає скинути зайві кілограми. Очищена рапсова олія має у своєму складі більше жирних кислот, тому набагато корисніша, ніж маслинова олія вищого сорту, що продається в магазинах за дуже високими цінами.

    Саме рапсову олію стали частіше застосовувати при дієтах, оскільки її засвоюваність набагато легша, а якість на порядок вища за інші рослинні олії.

  • Ще користь рапсової олії полягає в тому, що має у своєму складі незамінні амінокислоти, які не виробляються організмом самостійно, – ліноленову і лінолеву кислоти. Завдяки їх наявності забезпечується належне функціонування серця, нейтралізується звуження кровоносних судин і покращується кровообіг, що зменшує ризик нападів інсульту або інфаркту міокарди.
  • Крім того, в олії рапсу є прекрасні природні антиоксиданти у вигляді вітамінів A і E, що мають потужну дію в цілях захисних функцій організму і його клітин, від дії кисневих радикалів.
  • Для жінок позитивний вплив регулярного застосування рапсової олії полягає в тому, що вона попереджає розвиток раку грудей, завдяки наявності у своєму складі рослинного аналога жіночого статевого гормону під назвою естрадіол – основний гормон, що відповідає за здоров’я жінки і готовність її організму до зачаття.

Шкода від рапсової олії

Як ви вже переконалися, рапсова олія позитивно позначається на людському здоров’ї. Але вам ще треба дізнатися про те, що не в усіх випадках рапсова олія – корисний та нешкідливий продукт, оскільки має ряд протипоказань до застосування.

  • Містить у великих кількостях (біля 50% ерукову кислоту, яку ферменти нашого організму не здатні переробити. Це призводить до того, що ця кислота накопичується в наших тканинах і підвищує ризики появи проблем статевих органів, серед яких і пізнє статеве дозрівання у дітей.
  • Тіогликозиди в нерафінованій рапсовій олії провокують алергічні реакції та головні болі. Не дивлячись на те, що ці мікроелементи володіють також і протимікробним ефектом та покращують апетит, вони можуть завдати і шкоди, якщо у вас алергія на рапс.
  • Негативно впливає на щитовидну залозу. Ця негативна дія для організму від рапсової олії викликана наявними в ній органічними сполуками, у складі яких сіра. У ній є токсичні речовини, відомі як тіоглікозиди і глікозинолати, які і можуть негативно позначитися на щитовидній залозі.

Завдяки такій великій користі рапсової олії, агрономи обіцяють цьому продукту прекрасне майбутнє, в якому рапс широко використовуватиметься для виробництва рослинної олії в об’ємах, що перевищують обсяги виробництва інших харчових олій. Але сьогодні більшість домогосподарок тільки придивляються до цього продукту, оскільки шкода рапсової олії – ще не зовсім вивчена.

 

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Фото: Телеграм-канал «Садівник»
Бадан як низький бордюр для садової доріжки — ідея для ландшафтного дизайну (ФОТО)
1 хв на прочитання26 Квітня 2024
Гороскоп на п'ятницю, 26 квітня
Нові можливості та фінансовий успіх: гороскоп на п'ятницю, 26 квітня
1 хв на прочитаннягодина тому
У порт Великої Одеси зайшов “справжній” контейнеровоз з Китаю
У порт Великої Одеси зайшов “справжній” контейнеровоз з Китаю
1 хв на прочитання2 години тому
Українців закликають підвішувати паски до Великодня
Українців закликають підвішувати паски до Великодня
2 хв на прочитання3 години тому
Десятки підприємств України експортують молочні товари в ЄС, що свідчить про їх якість і безпечність - Висоцький
1 хв на прочитання4 години тому
Чи потрібні електромобілям інші покришки?
4 хв на прочитання5 годин тому
БЕБ у Львові забезпечило відшкодування 5,2 млн грн завданих бюджету збитків через продаж харчових продуктів
1 хв на прочитання5 годин тому
Управління небезпечними відходами: Міндовкілля закликає не зволікати із подачею документів на ліцензію
2 хв на прочитання6 годин тому