Догори
Дати відгук

Коронавірус відновив попит на вугілля

Вугілля стало єдиним енергоресурсом, який не подешевшав під час світової фінансової та економічної кризи

2 хв на прочитання23 Березня 2020, 21:50
Pixabay Pixabay
Поділитись:

Вугілля стало єдиним енергоресурсом, який не подешевшав під час світової фінансової та економічної кризи, що виникла через розповсюдження коронавірусу.

Про це повідомляє GreenPost, посилаючись на дослідження норвезької консалтингової компанії Rystad Energy. Ціна на вугілля вже була зниженою до "кризи коронавірусу", нагадують експерти компанії.

Крім того, скорочення попиту в Китаї під час карантину супроводжувалося падінням внутрішнього видобутку вугілля в цієї країні, врівноважуючи ринок.

До того ж, нафта, яка використовується в якості палива у видобутку вугілля, подешевшала під впливом пандемії COVID-19 і це знижує витрати на видобуток вугілля на кілька доларів США за тонну.

Значне падіння валюти основних країн-експортерів вугілля, таких як Австралія і Росія, також сприяло зменшенню витрат видобувачів, оскільки більша частина виробничих витрат зазвичай виражається в місцевій валюті – тоді як міжнародні торги по вугіллю оцінюються в доларах США.

"Отже, більш низький обмінний курс по відношенню до долара США зазвичай означає більш високі доходи в місцевій валюті - або більш низькі витрати при перерахуванні в долари США. У будь-якому випадку, більш висока маржа продажів дає виробникам маневреність, щоб при необхідності приймати більш низькі ціни на вугілля в доларах США", - підкреслює директор вугільних досліджень в Rystad Energy Стів Халтон.

На його думку, результатом кризи COVID-19 може бути несподіване зрушення в громадській думці і політиці щодо швидкості переходу до низьковуглецевого майбутнього у галузі генерації електроенергії.

"У постпандеміческом світі вугілля, незважаючи на безліч проблем, вважається дешевим і надійним джерелом енергії для відновлення економіки. Крім того, в країнах, з усіх сил намагаються прийти в норму, може бути менше можливостей для поглинання безробіття, пов'язаної з припиненням видобутку вугілля і вироблення електроенергії. Ці фактори можуть потенційно привести до уповільнення швидкості переходу до зеленої енергії", - вважає експерт.

Як приклад він навів Китай: в даний час активи з видобутку вугілля там швидко повертаються до повної потужності, а виробництво електроенергії зростає до звичайного рівня.

Нагадаємо, як повідомляв GreenPost, через епідемію коронавірусу Євросоюз зупиняє роботу над так званою "Зеленою угодою", яка передбачає перехід на нульові викиди вуглецю від промисловості та єлектроенегетики.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Візит принца Гаррі до України: зустріч з ветеранами та символічний подарунок. Фото: Юлія Свириденко / Х
Принцу Гаррі подарували паску, спечену з борошна з розмінованих українських полів
1 хв на прочитання2 години тому
Ціни на м'ясо в Україні: чого очікувати у 2025 році
В Україні прогнозують зростання цін на свинину та яловичину у 2025 році
1 хв на прочитання4 години тому
Заборона на вилов оселедця: обмеження на Дунаї та Дністрі з квітня
На Дунаї та Дністрі вводиться тимчасова заборона на промисловий вилов оселедця
1 хв на прочитання5 годин тому
Незаконний вилов риби у Вилковому: збитки сягнули понад 500 тисяч гривень
На Одещині викрито масштабний незаконний промисловий вилов риби
1 хв на прочитання7 годин тому
Яблучний пиріг без тіста — рецепт насипної шарлотки без яєць
3 хв на прочитання9 годин тому
Доступність лікарень у Європі: 83 % жителів ЄС живуть за 15 хвилин їзди від медзакладу, а що в Україні?
4 хв на прочитання10 годин тому
Унікальні поїлки для птахів і комах із садових горщиків: ідеї для вашого саду
5 хв на прочитання15 годин тому
У людей, які вживають антидепресанти, частіше буває раптова серцева смерть — науковці
2 хв на прочитання16 годин тому