Догори
Дати відгук

Коронавірус обвалив ціни на нафту: як це вплинуло на Україну

2 хв на прочитання17 Лютого 2020, 18:23
Поділитись:
17.02.2020 | Олександра Єршова 

Епідемія коронавірусу в Китаї спричинила низку змін в житті світу і відіграла не останню роль у змінах на ринку нафти. З початку січня і до середини лютого спостерігалось зниження попиту на енергоносій та падіння ціни на нього, яка за середніми показниками впала на 11 доларів за барель. Але це сприятливо для України.

Судячи з показників цін на нафту, побоювання щодо падіння попиту на паливо справдились лише частково. Спалах коронавірусу в Китаї мав деякі економічні наслідки, які компенсувались очікуванням кроку від ОПЕК+, який мав скоротити видобуток нафти. В результаті вартість бареля квітневої нафти Brent склала 57,24 доларів (-0,14%), бареля березневої нафти WTI - 52,34 долара (+ 0,04%). Попередні показники на торгах мали цифри на рівні 57,32 та 52,32 долара відповідно.

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) вважає, що коронавірус може спричинити ще більше зниження попиту, що може стати першим квартальним падінням після фінансової кризи 2009 року. В свою чергу експерти Capital Economics, кажуть, що занадто рано говорити про оцінку економічних наслідків у квартальному розрізі.

В Україні, що залежна від світових цін на нафту, спостерігаються деякі зміни вартості бензину та дизелю. Порівняно з початком січня в середині лютого відмічалось зниження вартості палива на 60-70 копійок, за даними enkorr. А порівняно з груднем ця різниця складає майже дві гривні.

"Україна залежна від коливання цін на світовому ринку, а це значить, що ми будемо купувати нафтопродукти дешевше, а ціни для кінцевого покупця будуть нижчими. Частково падіння цін на паливо пов'язане з "угодою" Офісу президента з АЗС, а частково - від світового прайсу", - каже директор "Консалтинової групи А-95" Сергій Куюн.

Експерт вважає, що ціна на паливо буде утримуватись від більш стрімкого падіння, адже зараз ми маємо невизначеність в поставках російської нафти в Білорусь, а також очікуємо рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі щодо введення мит на паливо з Росії.

Нагадаємо, що “Нафтова гра” Білорусі з Росією затягнулась, але експерт пояснив, як Україна може бути до цього залученою та чому в Білорусі нафтопереробні заводи процвітають, а в Україні занепадають.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Китайський реактор HL-3 побив світовий рекорд температури термоядерного синтезу
Китайське "штучне сонце" досягло рекордної температури
1 хв на прочитання8 годин тому
Олексій Кучеренко пропонує дорожню карту для подолання боргової кризи на енергоринку України
Створення дорожньої карти для врегулювання боргів на енергоринку
1 хв на прочитанняВчора
Фото: Pixabay
Ціна нафти Brent упала до 69,4 доларів за барель після заяви ОПЕК+ про рекордне збільшення видобутку
2 хв на прочитання04 Квітня 2025
Зображення згенеровано ШІ
Сонячне літо може опустити ціни на електроенергію в Європі нижче нуля — Bloomberg
4 хв на прочитання04 Квітня 2025
Міненерго та Єврокомісія обговорили інтеграцію до європейських енергоринків
2 хв на прочитання03 Квітня 2025
НАБУ завершило розслідування корупції в енергетиці на понад 71 млн грн
1 хв на прочитання03 Квітня 2025
Плани "Росатома" щодо "перезапуску" ЗАЕС - пряме порушення ядерної безпеки,- Енергоатом
2 хв на прочитання03 Квітня 2025
Бізнес пропонує податкові зміни для учасників енергоринку України
2 хв на прочитання03 Квітня 2025