Догори
Дати відгук

"Корона" знову з нами: в Україні циркулює понад 13 штамів коронавірусу

На сьогодні територією нашої країни циркулює понад 13 різновидів вірусу SARS-CoV-2 варіанту "Омікрон".

3 хв на прочитання14 Листопада 2023, 12:34
Штами коронавірусу в Україні та як захиститися Штами коронавірусу в Україні та як захиститися
Поділитись:

Як відомо, у Рівненській області лабораторно підтвердили випадок нового варіанту коронавірусу під назвою "Пірола". Захворів 20-річний чоловік. На сьогодні за симптомами та клінічним проявом захворювання субваріанту "Пірола" не виявлено особливих відмінностей від попередніх штамів COVID-19. Однак через велику кількість мутацій "Пірола" швидше вражає ослаблений імунітет. 

Крім "Піроли" українців попереджають про ще кілька штамів. Так, в інтерв’ю "РБК-Україна" головний державний санітарний лікар Ігор Кузін розповів, що є певні особливості, напевно, у кожному штамі, але за клінічними симптомами йдеться або про середній, або про легкий перебіг захворювання. 

Чи є смертельні випадки?

"Випадки з госпіталізацією або смертельні випадки у нас, на жаль, припадають саме на вікову групу від 60 років або серед тих людей, які мають супутні захворювання", - додав Ігор Кузін.

За його словами, як і раніше, найбільша кількість випадків COVID-19 фіксується у містах, де чисельність населення наближається до мільйона або перевищує мільйон осіб. Наприклад, це Київ та Львів. 

Є загальна характеристика усіх штамів "корони"

Практично всі  штами мають певні загальні характеристики:

  • вірус ще швидше буде передаватися від людини до людини, йому ще більше вдаватиметься ховатись від імунної відповіді.

Як вберегтися?

Вакцинація

Кузін нагадав про рекомендації щодо базового курсу вакцинації. Його вистачає для здорової людини для того, щоб мати достатній рівень імунітету проти будь-яких штамів "Омікрона", які циркулюють зараз або які будуть з'являтися через деякий час.

Але для людей, які мають важкі супутні захворювання, які мають вік понад 60 років, які пройшли трансплантацію, які мають інші захворювання, мають набагато більший ризик захворіти або перенести захворювання на коронавірусну інфекцію у важчій формі, рекомендовано отримати додатковий бустер. 

Вакцина проти COVID-19 до кінця 2024 року безкоштовна, вона допомагає запобігти важким випадкам захворювання та ускладненням. Отримати щеплення можна, звернувшись до сімейного лікаря або пунктів щеплень. 

Правила безпеки

Проте навіть якщо людина пройшла повний курс вакцинації, слід дотримуватись правил безпеки: тримати дистанцію не менше 1 метра, користуватись маскою в громадських місцях, частіше мити рук та дезінфікувати поверхні. 

Лікарняні

Пацієнти із симптомами COVID-19, грипу або ГРВІ знову можуть відкривати лікарняний дистанційно, як це було під час пандемії.

Як повідомляє МОЗ, лікар може формувати медичні висновки про тимчасову непрацездатність пацієнта на період до 5 календарних днів без особистого прийому, на підставі віддаленого зв’язку з пацієнтом і вказаних ним симптомів. 

"Відтепер норма дистанційної виписки медичних висновків про тимчасову непрацездатність  повертається і діятиме на період воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення", - заявила заступниця міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку Марія Карчевич. 

Тож у разі наявності симптомів COVID-19, грипу або ГРВІ пацієнт може змогу звернутися до лікаря дистанційно, а лікар на підставі звернення та опитування пацієнта відкриє лікарняний на період 5 календарних днів. Якщо його треба буде подовжити, пацієнт має з’явитися на особистий прийом.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Ампула вакцини Ленакапавір. Фото: Nardus Engelbrecht/AP
Ленакапавір — два уколи на рік і захист від ВІЛ. Але не для всіх
5 хв на прочитання2 години тому
Спека у Парижі. Фото: Bertrand Guay/AFP через Getty Images
Європу чекає пекло — синоптики очікують на аномальну спеку за 40 °C
4 хв на прочитання5 годин тому
Ілюстрація ритму серця. Зображення створено ШІ
Серце в ритмі музики — як улюблений темп пісень впливає на наше тіло під час тренувань
3 хв на прочитання6 годин тому
Чи можна їсти морозиво щодня? 9 ризиків для здоров'я
Що буде, якщо їсти морозиво щодня: дієтологи попереджають про 9 ризиків для здоров'я
3 хв на прочитанняВчора
Кількість не головне: як численні сексуальні партнери впливають на жіноче здоров’я
3 хв на прочитанняВчора
У Чернівцях жінку підозрюють у викраденні сходового підйомника для людей з інвалідністю
1 хв на прочитання01 Липня 2025
В Одесі урочисто відкрили інклюзивний пляж, але на нього не пускають відвідувачів?
1 хв на прочитання01 Липня 2025
Популярні кімнатні рослини, які можуть приносити в дім біди та невдачі
2 хв на прочитання01 Липня 2025