Лікарі стверджують, що скорочення вживання м'яса дозволить контролювати вагу. Також вгетаріанська і веганська дієти знижують ризик серцевих захворювань. Аналіз 12 досліджень показав, що люди, які дотримувалися вегетаріанської дієти протягом 18 тижнів, мали значно кращі результати у втраті ваги, ніж ті, які дотримувались інших, пише healthline.com.
Натомість позитивним ефектом від вегетаріанської дієти буде збільшення в раціоні рослинних продуктів, а зокрема корисних сполук:
Також вегетаріанське зарчування знизить ризики серцево-судинних захворювань. Тому що м'ясо насичене шкідливими жирами. Ось основні шкідливі м'ясні продукти:
Винятком є м'ясо птиці та нежирні нарізки.
Тому заміна м'яса на інші рослинні продукти призводить до зниження ризику серцевих захворювань. Джерелами ненасичених жирів є горіхи, насіння, авокадо та оливкова олія.
Ще одна перевага заміни м'яса на овочі та фрукти – високий вміст харчових волокон. Саме вони стають їжею для корисних бактерій у кишківнику, які виробляють в організмі сполуки для захисту імунної системи. Поліфеноли – це рослинні білки та корисні сполуки у продуктах, які також можуть допомогти зберегти здоровий кишківник.
Дослідження показують, що вживання червоного та обробленого м'яса збільшує ризик розвитку колоректального раку. Безпечними для споживання залишаються птиця та риба. До того ж рослинна їжа має захисний ефект від багатьох видів раку.
Також дослідження показали, що відмова людей від м'яса суттєєво знизить викиди парникових газів.
Нагадаємо, що вчені встановили взаємозв'язок відсутності м'ясної їжі в раціоні та підвищеного ризику депресивних розладів.