- Головна
- Новини
- Здоров'я
- Медреформа
- Кому — війна, а кому — покурити шмалі: експерт критикує законопроект про легалізацію канабісу
Кому — війна, а кому — покурити шмалі: експерт критикує законопроект про легалізацію канабісу
На українських землях історично росли коноплі, здавна з них робили безліч корисних побутових речей, але є нюанси.
Для того, щоб українська медицина змогла зараз вже використовувати препарати канабісу за призначенням у онкохворих, зовсім не потрібно засівати українські поля коноплями. Про це заявила лікар, громадська діячка, голова ГО «Експертна Рада суспільних досліджень та проектів у сфері національного здоров'я та соціального захисту» Інна Березюк.
Вона існує роками й у ній варто тільки просто підтримувати порядок та, звичайно, «оновлювати список» препаратів, що використовуються в Україні. Тим більше ми сто разів уже «лібералізували» законодавство з ввезення медпрепаратів, і варто просто почати культурно й чесно без аферизму використовувати хоча б те, що є, але не завжди це просто є головною темою вигоди пропихування нових законопроектів типу цього «конопляного». Назараз абсолютно легко можна поповнити наш список прекурсорів та наркотичних засобів, які ми ввозимо. З іншими ж із цього списку чомусь перепон немає?» — говорить Інна Березюк.
Вона наголошує, що процедура суто технічна, причому саме на рівні дій виключно структур, підлеглих Кабміну, тому ніяке «конопляне законодавство» тут не потрібне.
Експерт вважає, що метою легалізації медичного канабісу в Україні є не врегулювання суто медичних питань «осучаснення» схем лікування, а виключно тема вирощування конопель в Україні в широких масштабах.
Лікар погоджується з аргументом, що на українських землях коноплі росли ще в давнину, й із них робили безліч корисних побутових речей. Але наголошує, що тоді не було масової наркоманії, тим більше серед підлітків. Окрім того, був налагоджений контроль, причому значно кращий, ніж ми можемо забезпечити зараз, тим більше під час війни.
«Усі ці аргументи не дозволили відомій колаборації «науковців і пОцієнтів», які бажають заробити саме на цій темі — побутовий доступ і широка торгівля з шаленими прибутками (на наслідки — плювати), зробити цей «гешефт» за миру, але ось тепер «вот он пришел, этот радостный час» — ви ж усі бачите, як класно все для них склалось... Ніхто не помітить, ніхто не зрозуміє, й головне — усі зайняті точно не коноплями... За винятком тих, кому хочеться на цьому заробити й покурити», — переконана Інна Березюк.
Нагадаємо, похідні канабісу не входять у стандартний протокол знеболення: експерт критикує легалізацію канабісу.