Кому не можна їсти паски: радить лікар

2 хв на прочитання04 Травня 2024, 07:32
Фото з відкритих джерел

Великої різниці між магазинними і домашніми пасками з погляду впливу на організм нема.

Мабуть, на Великдень усі полюбляють ласувати пасками. Паска — це здоба, зазвичай солодка, з додаванням родзинок. Проте якщо зловживати борошняним і солодким, наслідками стануть надмірна маса тіла, може розвинутись цукровий діабет і неалкогольна жирова хвороба печінки. Тому від вживання паски краще утриматися людям із надмірною вагою, із жовчнокам'яною хворобою, холециститом, панкреатитом. Про це розповідає лікар Олександра Литкіна.

Для здорових людей прийнятна одна порція паски на день (100-150 г). А от людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту краще себе обмежувати. Варто пам'ятати, що вершкове масло, яке входить до складу звичайної та сирної паски — це насичені жири, а насичені жири — це вплив на рівень холестерину.

До речі, особливої різниці між магазинною продукцією чи домашніми пасками з погляду впливу на організм немає. Однак якщо людина самостійно пече великодню здобу і прикрашає її глазур'ю з яєць, є ризик зараження сальмонельозом. Тому в домашніх умовах готувати треба із якісних яєць. Що стосується магазинних пасок, то не варто брати підгорілі: у такій випічці може бути підвищений рівень канцерогенів і токсичного акриламіду (хімічна речовина, яка з'являється у харчових продуктах під час обробки за високої температури). Тріщини на борошняному виробі можуть говорити про порушення технологічного процесу на етапі замішування тіста чи випічки.

Якщо людина раптом почне харчуватися лише пасками, виникнуть проблеми з випорожненням у вигляді запору. Дітям їсти паски можна в такому ж помірному режимі, що й дорослим — обмеження стосується лише зовсім маленьких дітей, які ще не харчуються за спільним столом. Якщо людина їсть багато паски, то в цей період необхідно збільшувати кількість клітковини  у раціоні.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: