За словами керівника ветеринарних досліджень Данського управління ветеринарії та харчових продуктів Стена Мортенсена, щороку з ферм втікає кілька тисяч норок, пише The Guardian.
«Ми знаємо про це, бо щороку мисливці вбивають кілька тисяч таких норок. Щорічна кількість норок, що втекли, є досить стабільною ... Цього року частина з них могла бути заражена коронавірусом», – сказав він.
Норки-втікачі можуть поширювати коронавірус серед диких тварин, що несе ризик спалаху хвороби у дикій природі і як наслідок, появу нових мутацій, ще більш небезпечних для людей.
Людський організм стає менш вразливим до інфекції, якщо в нормі вітамін D. Привести його в норму можна переглянувши харчування, а також, додавши до раціону спеціальні вітамінні комплекси.
Нагадаємо, новий штам COVID-19 у норок спочатку був виявлений в Данії. Влада країни знищила близько 2,5 млн тварин, проте в листопаді визнали, що у них немає повноважень для масового вбивства тварин.
Через цю історію навіть пішов з посади міністр.
Пізніше коронавірус знайшли у норок у Франції, Італії, Іспанії, Нідерландах, Швеції та США. В кінці минулого тижня також повідомлялося, що інфекцію запідозрили у норок в Білорусії.
Тим часом в Україні продовжують діяти хутроферми, де тисячі норок перебувають у жахливих умовах. Зоозахисники кажуть, що на цих фермах панують жорстоке ставлення до тварин та повна антисанітарія. Норки вимушені мешкати у вузьких тісних клітках і не мають змогу вільно рухатися. Через це тварини стресують. В умовах закритого простору вони починають агресувати одна на одну. Норки ранять слабших тварин до крові, а потім забивають на смерть і поїдають. Співробітники хутрових ферм ніяк не слідкують за цим. Трапляється, що рештки нутрощів убитих норок не прибирають з кліток із живими тваринами по кілька днів. Усе це створює сприятливі умови для поширення інфекцій серед тварин.