Оскільки сплеск попиту на каву загрожує планеті сильним погіршенням екологічної ситуації, це спонукає екологів і науковців шукати екологічно чисті способи виробництва кави. Про результат таких пошуків розповідає американський канал бізнес-новин CNBC.
Центр технічних досліджень Фінляндії VTT успішно виготовив кавові клітини в біореакторі за допомогою клітинного сільського господарства, щоб зробити виробництво кави більш екологічно чистим.
«Ми не виробник кави, але хотіли б співпрацювати та працювати зі сторонами, які мають досвід і бачення, щоб вивести щось подібне на ринок. Це також потребує значних інвестицій, тому що весь процес затвердження… не тільки вимагає часу, а й, звісно, дороге заняття», — сказав Хейко Рішер, керівник відділу біотехнології рослин у дослідницькому інституті.
Кава, вирощена в лабораторії дослідницького центру, усуває необхідність вирубки лісів, а процес має набагато менший водний слід, оскільки науковці можуть використовувати перероблену воду для створення своїх біореакторів.
Ще одна перевага полягає в тому, що каву можна виробляти в будь-який час за контрольованих температур, освітлення та кисню, усуваючи нестабільність постачання у промисловості.
Інновація також усуває тривалий процес транспортування кави із країни походження до країни-споживача та «впливає на відстежуваність і прозорість процесу... це також часто є великою проблемою в ланцюжку постачання кави», — сказав Рішер.
Він пояснив, що науковці працюють не з кавовими зернами як вихідним матеріалом, а з ліофілізованим порошком, який виробляють у лабораторії.
Після того, як порошок обсмажиться, його можна заварити так само, як і звичайну чашку кави.
Хоча Хейко прогнозував, що може знадобитися щонайменше чотири роки, перш ніж вирощена в лабораторії кава VTT отримає схвалення регуляторних органів, у Фінляндії, найбільшому споживачеві кави в світі, вже з’явилася сильна зацікавленість продуктом.
«У минулому ми бачили великий опір генетично модифікованій їжі, тому були приємно здивовані, коли люди виявляли зацікавленість придбати та скуштувати продукт... Кава — це продукт розкоші, і люди хочуть мати можливість її придбати. З чистим сумлінням», — сказав Хейко.
Нагадаємо, кава шкодить екології, тому незабаром може стати напоєм для багатіїв.