Догори
Дати відгук

Катерина Амосова розповідає, яка вірогідність того, що омікрон поведеться «не гірше» за альфу і дельту

Перехворювання на COVID-19 захищає від ре-інфекції новими варіантами і тяжкого захворювання не гірше за вакцинацію.

2 хв на прочитання09 Грудня 2021, 11:00
SARS-CoV-2 SARS-CoV-2
Поділитись:

Доктор медичних наук, професор Катерина Амосова переконана, що стикання зі значущими мутантами SARS-CoV-2 вже дало нам декілька «уроків», завдяки яким можна говорити про ризики омікрону.

Наприклад, уже відомо, що, хоча ефективність наявних вакцин щодо всіх випадків інфікування новими варіантами (альфа, бета, гамма, дельта) виявилась суттєво нижчою, очікування значного зниження захисту саме від смерті не виправдалось.

Значного збільшення летальності від нових варіантів теж не відбулося.

Окрім того, лише половина із чотирьох нових варіантів, а саме альфа і дельта, стали домінуючими в світі. Бета (ПАР) і гамма (Бразилія) в більшості країн поза регіонами появи не змогли витіснити інші варіанти.

Також безсумнівно, що суттєве зменшення ефективності «старих» вакцин щодо інфікування чотирма новими варіантами поклало кінець популярним твердженням, що однієї суцільної вакцинації буде достатньо для подолання пандемії. Нинішня позиція ВООЗ: тільки поєднання масової вакцинації із громадськими протиепідемічними заходами (маски, дистанція, вентиляція) відкриє нам шлях до трансформації пандемії в ендемічну інфекцію.

І вже можна зробити висновок, що перехворювання на COVID-19 захищає від ре-інфекції новими варіантами і тяжкого повторного захворювання як мінімум не гірше за вакцинацію.

Катерина Амосова вважає, що зарано говорити про вірогідність того, що омікрон поведеться «не гірше» за альфу та дельту. Однак наявні дані дають уявлення про картину, яка склалася на зараз.

Зокрема лікар не радить покладати великі надії на враження лікарів ПАР про легкий клінічний перебіг омікрону у поодиноких пацієнтів, яких вони бачили.

«Найбільш гостре питання: наскільки вираженим буде «вислизування» омікрону від наявного імунного захисту, порівняно з дельтою. Нагадаю, що у бети воно було більшим, ніж у дельти», — говорить Катерина Амосова.

Вона розповідає про результати ретроспективного популяційного дослідження, проведеного в ПАР: у перехворілих на COVID-19 ризик ре-інфекції поки що є більшим, ніж під час бета- і дельта-хвиль. Однак Катерина Амосова застерігає, що зазначена стаття ще не прорецензована, омікрон-хвиля тільки почалась, а також варто враховувати можливість зниження імунітету з часом у тих, хто перехворів у 2020 році.

Лікар додає, що дослідження нейтралізації омікрона антитілами вакцинованих у пробірці (для оцінки потреби в модернізації вакцини) тільки розпочались, але, за офіційною заявою Pfizer, виробник не очікує значного зменшення захисту від смерті.

Також ми розповідали, як пандемія COVID-19 вплинула на українських дітей: «Що ви робили, аби не поїхати дахом».

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Більше з GreenPost