Догори
Дати відгук

Карантину ні! Чим обернеться коронавірус для Білорусі

За розрахунками експертів, критична маса інфікованих для Білорусі становитиме від 48000 до 72000 хворих. Наразі, діагноз підтверджено у 700 осіб, із них 13 померло та 53 одужало.

5 хв на прочитання08 Квітня 2020, 18:07
pixabay pixabay
Поділитись:

Дехто в Україні захоплюється політикою Олександра Лукашенка, який не робить проблеми із поширення коронавірусу.  Натомість самі білоруси не завжди поділяють цей захват. За розрахунками експертів, критична маса інфікованих для Білорусі становитиме від 48000 до 72000 хворих. Наразі,  діагноз підтверджено у 700 осіб, із них 13 померло та 53 одужало.  Понад 150 тисяч громадян країни вже підписали петицію на сайті ВООЗ, в якій скаржаться, що влада ігнорує епідемію COVID-19 та вимагають ввести в Білорусі карантин.

Так, днями син померлої від COVID-19 68-річної білоруски Лідії Матвеєвої звернувся в міліцію із заявою на президента Білорусі Олександра Лукашенка. На його думку, керівник держави  «не вжив необхідних заходів щодо захисту населення від поширення особливо небезпечного вірусу».

Що у  «Бацьки» пішло не так?

Білорусь не закрила кордонів. Виглядає як демократичний крок. Насправді це мало що змінює, адже кордони позакривали всі країни, які межують із Білоруссю. Крім того, сам Лукашенко «по-людськи попереджував»: поїхав за кордон – будеш там сидіти, доки не закінчиться пандемія.

Білорусь не ввела карантин. Є раціональне пояснення рішенню відмовитися від офіційного карантину: більшість населення працює в державному секторі, і в бюджеті просто немає коштів на такий оплачуваний простій. Оскільки білорусам самим не хотілось би хворіти на коронавірус - то вони фактично влаштували собі м’який карантин: бізнес перевів більшість співробітників  на віддалену роботу, студенти та школярі «пробили» он-лайн навчання, організатори різних заходів були змушені їх скасовувати через відсутність попиту на квитки. Пенсіонери воліють без потреби не виходити надвір – різні волонтерські організації Білорусі роблять усе, аби забезпечити їм таку можливість.

У Білорусі проводять масові тестування на COVID-19. Наразі в країні провели вже понад 40 тис. ПЛР-тестів на коронавірусну інфекцію. Білоруси в день тестують майже 1000 людей. Ба більше, вже запущено власне виробництво тестів. З одного боку, йдеться про якість – закуплені в Китаї тести в 30 %  давали помилкові результати. А з іншого – у Білорусі доволі складні економічні стосунки з Китаєм, тому таке рішення може мати багато прихованих підстав.

Білорусь має 25 апаратів ШВЛ на 100 тисяч населення. У США – 18, в Італії – 8,3. (В Україні 9,1, якщо рахувати без населення окупованих територій).

«В країні майже 2200 реанімаційних ліжок, близько 2400  апаратів штучної вентиляції легень і майже 1,5 тис. наркозно-дихальних апаратів, які в низці випадків можуть використовуватися для ШВЛ», – стверджує міністр охорони здоров'я Білорусі Володимир Каранік. Він додає: «Загалом наркозного обладнання 38 одиниць на 100 тис. населення».

Щоправда, у відкритих джерелах немає інформації, наскільки рівномірно ці апарати розподілені територією країни.

У Білорусі офіційна інформація може дуже сильно відрізнятися від реальності

 Всі були свідками ситуації, коли МОЗ стверджував, що в країні немає хворих на коронавірус, яким би був потрібен апарат ШВЛ, і водночас дружина вітебського актора Віктора Дашкевича запевняла, що актор  уже три дні підключений до апарату ШВЛ (пізніше актор помер, скандал спустили на гальма).

«Любі мої друзі! Допоможіть  урятуватися народу Білорусі! У лікарні швидкої медичної допомоги ситуація почала виходити з-під контролю. Лікарі скоро не будуть справлятися з напливом хворих. Багато лікарів перебуває в лікарнях із запаленням легень. Поширте цю інформацію у соціальних мережах. Цифри, що подають у ВООЗ, абсолютно міфічні», – таке розпачливе відеозвернення записала лікар лабораторної діагностики Вітебської ЛШМД Наталя Ларіонова. Після цього у неї почались неприємності на роботі, а потім її викликали до прокуратури.

На умовах анонімності вітебські медики розповідають про жахливі речі: брехня в епікризах, відсутність спеціального одягу та засобів захисту (одну маску можуть носити цілий тиждень, бо змінних немає), відсутність тестування на коронавірус серед лікарів.

Що ж, замовчування є гарним способом поліпшити статистику, але дуже поганим – вирішити проблему.

Ми не можемо перевірити, чи правда, що ПЛР-тест при в’їзді до Білорусі для всіх обов'язковий, що гроші вилучаються з обігу, дезінфікуються і через 14 днів карантину повертаються в обіг, що  медикам тимчасово заборонено брати відпустки.

Ми не можемо знати, яка реальна кількість хворих на коронавірус у Білорусі і як насправді там поширюється хвороба. Офіційний Мінськ про це мовчить. Отже, неможливо спрогнозувати, чи охопить білоруську медицину колапс, як в Італії.

Сам Олександр Лукашенко таки визнав наявність проблеми і  заявив про пік захворювання, коли в Білорусі було 152 підтверджені випадки COVID-19.

«Як завжди, щовесни настає пік захворюваності і потім іде падіння. Я вже молю Бога, щоб до Великодня цей пік пішов вниз», – сказав тоді він.

У будь-якому разі найважче у Білорусі попереду.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost