Догори
Дати відгук

Календар догляду за плодовими деревами на осінь

Правильний догляд за садом допоможе врятувати дерева від зимових холодів і вітрів та підготувати їх до майбутнього року.

2 хв на прочитання21 Вересня 2022, 06:47
Поділитись:

Досвідчені садівники користуються порадами ще більш досвідчених, а також своїми власними спостереженнями. Також вони часто звертають увагу на спеціальні календарі, з допомогою яких свою роботу можна якісно систематизувати і розписати на зручні терміни. «ДачаДекор» наводить такий короткий календар садівника на осінь.

Вересень. У перший місяць осені, який часто ще не сильно відрізняється від літа, потрібно зняти ловильні пояси з дерев. Багато хто їх просто спалює, але деякі, більш економні садівники, проварюють, обробляють спеціальними засобами від шкідників і зберігають на наступний рік. Це може принести вам деяку економію коштів. Також необхідно прибрати з саду всі плоди, які залишилися на землі і зіпсувалися. Їх можна вивезти на смітник або ж використовувати для господарських потреб. Із саду також варто вивезти підпірки і спеціальні прокладки з розвилок, які запобігали різноманітним пошкодженням гілок дерев. Їх також можна спалити, щоби знищити шкідників, а саме гусениць плодожерки, які в них частенько збираються.

Жовтень. У жовтні слід провести ретельну перевірку насаджень на наявність зараженості шкідниками. Для цього проводять спеціальні облікові огляди дерев по діагоналі або по кварталах. У цей же час проводиться обрізування та видалення пагонів, вовчків і пошкоджених шкідниками гілок. Наступним етапом є підв'язування стовбурів очеретом, стеблами соняшнику або просто спеціальними захисними сітками від зайців та інших гризунів.

Листопад. Зберіть опале листя та зрізані гілки в одну велику купу і спаліть. У вогні загине безліч шкідників, які просто могли перезимувати в купі листя і навесні знову оселитися на плодових деревах. Також слід перекопати ґрунт навколо дерев. Поруч зі стовбуром заглиблюватися, більш ніж на 10 см не варто, можна пошкодити коріння, а ось через метр-півтора вже можна працювати на повний штих. Проводячи скопування, вносьте добрива: суперфосфат — 100 г під дерево, калійні й азотні (не обов'язково) — 50 г під дерево і, звісно ж, органічні добрива, 300-400 кг на сотку. Повторно огляньте дерева, зніміть у них можливі гнізда шкідників і спаліть, приберіть зі стовбурів омертвілу кору. Молоді дерева підготуйте до холодів, утепліть, підіпріть і захистіть від сніголомів.

Правильний і якісний догляд за садом допоможе не тільки врятувати дерева від зимових холодів і вітрів, а також інших напастей у вигляді сніголомів і шкідників, а й підготувати їх до майбутнього року, в якому на вас обов'язково чекає величезний урожай соковитих і свіжих плодів.

Також ми розповідали, чим обробити ґрунт після збирання врожаю.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
ФОТО: ілюстративне
Погода здивує: синоптики прогнозують аномальний грудень
1 хв на прочитання38 хвилин тому
ФОТО: Україна й Азербайджан підписали Меморандум про співпрацю у питаннях захисту довкілля / Міндовкілля
Україна та Азербайджан поглиблюють співпрацю у питаннях захисту довкілля
1 хв на прочитаннягодина тому
Каспійський тюлень. Зображення згенеровано ШІ
На берег Каспійського моря викинуло майже 2 000 мертвих тюленів — ось що відомо про причини смерті
1 хв на прочитання2 години тому
ФОТО: ілюстративне / club4paws.ua
День гуманного суспільства: що передбачає ініціатива?
4 хв на прочитання3 години тому
Міндовкілля відновить систему моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів
2 хв на прочитання3 години тому
Україна інтегрується до міжнародної системи боротьби з ННН-рибальством
1 хв на прочитання4 години тому
Міненерго заохочує бізнес розвивати модель постачання електроенергії
1 хв на прочитання6 годин тому
Вже всьоме за рік: вражаючі кадри виверження вулкана в Ісландії (ВІДЕО)
1 хв на прочитання7 годин тому