Догори
Дати відгук

Календар догляду за плодовими деревами на осінь

Правильний догляд за садом допоможе врятувати дерева від зимових холодів і вітрів та підготувати їх до майбутнього року.

2 хв на прочитання21 Вересня 2022, 06:47
Поділитись:

Досвідчені садівники користуються порадами ще більш досвідчених, а також своїми власними спостереженнями. Також вони часто звертають увагу на спеціальні календарі, з допомогою яких свою роботу можна якісно систематизувати і розписати на зручні терміни. «ДачаДекор» наводить такий короткий календар садівника на осінь.

Вересень. У перший місяць осені, який часто ще не сильно відрізняється від літа, потрібно зняти ловильні пояси з дерев. Багато хто їх просто спалює, але деякі, більш економні садівники, проварюють, обробляють спеціальними засобами від шкідників і зберігають на наступний рік. Це може принести вам деяку економію коштів. Також необхідно прибрати з саду всі плоди, які залишилися на землі і зіпсувалися. Їх можна вивезти на смітник або ж використовувати для господарських потреб. Із саду також варто вивезти підпірки і спеціальні прокладки з розвилок, які запобігали різноманітним пошкодженням гілок дерев. Їх також можна спалити, щоби знищити шкідників, а саме гусениць плодожерки, які в них частенько збираються.

Жовтень. У жовтні слід провести ретельну перевірку насаджень на наявність зараженості шкідниками. Для цього проводять спеціальні облікові огляди дерев по діагоналі або по кварталах. У цей же час проводиться обрізування та видалення пагонів, вовчків і пошкоджених шкідниками гілок. Наступним етапом є підв'язування стовбурів очеретом, стеблами соняшнику або просто спеціальними захисними сітками від зайців та інших гризунів.

Листопад. Зберіть опале листя та зрізані гілки в одну велику купу і спаліть. У вогні загине безліч шкідників, які просто могли перезимувати в купі листя і навесні знову оселитися на плодових деревах. Також слід перекопати ґрунт навколо дерев. Поруч зі стовбуром заглиблюватися, більш ніж на 10 см не варто, можна пошкодити коріння, а ось через метр-півтора вже можна працювати на повний штих. Проводячи скопування, вносьте добрива: суперфосфат — 100 г під дерево, калійні й азотні (не обов'язково) — 50 г під дерево і, звісно ж, органічні добрива, 300-400 кг на сотку. Повторно огляньте дерева, зніміть у них можливі гнізда шкідників і спаліть, приберіть зі стовбурів омертвілу кору. Молоді дерева підготуйте до холодів, утепліть, підіпріть і захистіть від сніголомів.

Правильний і якісний догляд за садом допоможе не тільки врятувати дерева від зимових холодів і вітрів, а також інших напастей у вигляді сніголомів і шкідників, а й підготувати їх до майбутнього року, в якому на вас обов'язково чекає величезний урожай соковитих і свіжих плодів.

Також ми розповідали, чим обробити ґрунт після збирання врожаю.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Агро
Грошова допомога фермерам: як отримати дотацію на корів у 2025 році. Фото: Крамагросвіт
Аграрії можуть отримати 7 тисяч гривень дотації на кожну корову: стартує прийом заявок
1 хв на прочитання7 годин тому
Фото: Максим Нікітін
Як приготувати сухарики для салатів — три способи
2 хв на прочитання14 годин тому
Майже 2 тисячі коропів випустили у Чорнобаївське водосховище. Фото: Черкаський рибоохоронний патруль
Майже 2 тисячі коропів випустили у Чорнобаївське водосховище
1 хв на прочитанняВчора
Фото: ЦТС
Білгород-Дністровський порт до кінця року планує відкрити новий маршрут поставок до ЄС
1 хв на прочитанняВчора
Біорізноманіття на тарілці: чому ми їмо лише 150 із 30 000 їстівних рослин і чим це загрожує планеті
3 хв на прочитанняВчора
Курка в томатно-овочевому соусі — один із найбільш вдалих і простих варіантів приготування
1 хв на прочитанняВчора
Скільки разів можна садити цибулю на одному місці: поради для гарного врожаю
1 хв на прочитання18 Травня 2025
На Житомирщині запрацювало найбільше в Україні підприємство з переробки промислових конопель
2 хв на прочитання18 Травня 2025