Розповідаючи про вісцеральний жир (найгірший для здоров’я жиp, який запасається в животi), фітнес-тренер Віктор Мандзяк наголошує, що у людей, які тренуються, менше вісцерального жиpу, «ніж в індивідів, яких поглинув диван», навіть при аналогічній кількості жиру в організмі.
«Вчені припускають, що це може бути зв'язано з тим, що у вісцеральній жиpовій тканині багато бета-адреналових рецепторів. При стресогенній фізичній активності активується симпатико-адреналова система, виділяється епінефрин, ініціюючи ліполіз у вісцеральній жирoвій тканині.
Але ще раз акцентую твою увагу: ні стать, ні вік, ні генетика, ні етнічність, ні хронічний стрес, ні фруктоза, ні чорт волохатий не заокруглять тобі животa, якщо ти не переїдaєш», — говорить Віктор Мандзяк.
Однак вісцеральний жиp — це не лише ризик різноманітних захворювань, а й запас енергії, який чекає, коли його використають. Жиp у животі погано реагує на антиліполітичну дію інсуліну і радо приймає адреналін. Це означає, що активувати такий жиp зовсім не важко, пояснює Віктор Мандзяк.
«Набубнявілий живiт здувається, як кулька, треба лише докласти зусиль. Дефіцит калорій — єдина необхідна умова позбавлення вісцерального ожиріння. Як ти його будеш створювати і підтримувати — питання другорядне. І, прошу тебе, не муч свої м’язи живота «качанням пресу», вони не винні в твоєму животi, вони й не допоможуть його позбавитись», — підкреслює фітнес-тренер.
Нагадаємо, великий живіт не від пива, як і діабет не від шоколадки — фітнес-тренер.