Догори
Дати відгук

Із МКС викинули багато сміття — здається, воно приземлилось у несподіваному місці й мало не призвело до трагедії

Близько 75 % усіх коли-небудь запущених великих об’єктів уже повернулися.

4 хв на прочитання05 Квітня 2024, 11:14
Піддон EP-9 із батареями був помічений незабаром після викидання з МКС у 2021 році. Фото: NASA. Піддон EP-9 із батареями був помічений незабаром після викидання з МКС у 2021 році. Фото: NASA.
Поділитись:

У будинок у Флориді (США) врізався невідомий об'єкт — пробив наскрізь дах, пролетів кілька поверхів і мало не влучив у людину. Цілком імовірно, що йдеться про частину космічного сміття, викинутого у 2021 році із Міжнародної космічної станції (МКС). NASA вже вивчає предмет, аби визначити його походження, розповідає The Debrief.

Об’єкт, який минулого місяця прорвав дах сімейного будинку неподалік Неаполя, штат Флорида, зараз досліджує NASA.

8 березня, близько 14:30 за місцевим часом, коли загадковий об'єкт врізався в будинок Алехандро Отеро, розірвавши два шари стелі. Хоча Отеро в той час був у від’їзді, його син був удома. Пізніше Отеро сказав, що об’єкт ледь не влучив у його сина, який перебував лише за дві кімнати від місця, де зупинився об’єкт. Камера безпеки в будинку Отеро успішно записала звук об’єкта, коли він зіткнувся з його домом.

Одночасно з інцидентом у Неаполі Космічне командування США також відстежувало повторне входження піддона з використаними батареями з Міжнародної космічної станції (МКС), коли та проходила над Мексиканською затокою.

Тепер NASA каже, що розслідує інцидент, аби визначити, чи справді предмет, який врізався в будинок Отеро, був пов’язаний із повторним входом піддона.

У 2021 році піддон з обладнанням EP-9, який містив розряджені батареї, було викинуто з МКС, що призвело до їх некерованого входу в космічний простір — типова доля для космічного сміття, яке включає невеликі виведені з експлуатації супутники чи інші залишки минулих космічних операцій, хоча некероване повторне входження менш поширене для більших об'єктів.

Примітно, що піддон є одним із найбільших об’єктів, які на сьогоднішній день були катапультовані з МКС.

Як правило, очікується, що батареї повністю згорять під час входу в космічний корабель, як і будь-які інші залишки космічного корабля. Однак це, очевидно, було не так з предметом, який вразив будинок Отеро.

«Лише кілька дуже великих об’єктів, таких як важкі наукові супутники, повертаються в атмосферу Землі за рік. Загалом близько 75 % усіх коли-небудь запущених великих об’єктів уже повернулися. Об’єкти помірного розміру, тобто 1 метр або більше, повертаються приблизно раз на тиждень, тоді як у середньому два невеликих відстежуваних об’єкти сміття повертаються на день. Загалом повторне входження об’єктів становить лише незначний ризик для людей або інфраструктури на землі чи для авіації», — йдеться на сторінці поширених запитань Європейського космічного агентства про повернення й уникнення зіткнень.

Однак не всі настільки впевнені в мінімальній небезпеці падіння космічного сміття. Фабіан Зандер, старший науковий співробітник відділу аерокосмічної інженерії в Університеті Південного Квінсленда, сказав у 2022 році, що «у зв’язку з тим, що дедалі більше об’єктів відправляються в космос і повертаються донизу, зростає ймовірність того, що хтось або щось буде вражено».

«У міру розвитку космічної промисловості можна з упевненістю сказати, що такі інциденти будуть тільки частішати, і вони можуть становити ризик», — сказав Зандер.

Отеро сказав, що він був «повним недовіри» після інциденту, який приголомшив його родину.

«Яка ймовірність того, що щось впаде на мій будинок з такою силою, щоб завдати стільки шкоди?» — запитав він.

Отеро сказав, що «з нетерпінням чекає повідомлення від відповідальних установ, оскільки їхня допомога має вирішальне значення для усунення збитків від цього навмисного викидання».

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.