Із 2022 року старі флешки з паролями — на смітник, нові — за 1000 грн, але із зарплати: розповідають медики

3 хв на прочитання04 Січня 2022, 18:45

Із нового року старі флешки з електронним підписом для роботи лікарів із МІС недійсні.

Буковинський лікар Євгеній Круцяк розповів, що на сьогоднішній день у деяких медичних закладах м. Чернівці склалася ситуація, коли у лікаря для роботи з МІС є флешка з паролем, «за що ми платили 100–200 грн», але тепер лікарям повідомили, що з 2022 року цей девайс застарів, «і хто хоче працювати, повинен заплатити на новий гаджет від 800 до 1000 грн із власної кишені».

«НСЗУ вважає, що в нас такі ж зарплати, як і в них, і для простих лікарів 1000 грн не гроші?», — запитує медик.

Він пояснює, що йдеться про усне розпорядження адміністрації закладу.

«Як завжди, в наказному порядку», — говорить Євгеній Круцяк.

Лікар розповідає, що його з колегами зобов’язують придбати токени — «це спеціальна флешка з додатковим захистом, з нового року старі флешки з підписом недійсні, ціни токенів по Україні — від 700 грн».

У коментарях інші лікарі ділилися досвідом: «Підписуйте «Дія»-підписом», «Я флешкою зовсім не користуюсь, електронний підпис зберігається на локальному диску ПК, у настройках програми вибирається місце зберігання файлу з підписом», «Користуємось ключем від ПриватБанку, який створено в «Приват24 для бізнесу», ніяких токенів не купляли».

«Так і в нас було. А тепер, виявляється, треба лікарям купляти токени, вартість яких зашкалює, і за власні гроші. Не медзаклад закуповує, а медперсонал. І не 200 грн, а за тисячу. І не до тих пір, поки флешка буде працювати, а на 2 роки. А там треба вкладатись знову, якщо нам щось нове не придумають», — відповів Євгеній Круцяк.

Багато коментаторів розповіли, що два роки тому також купили флешки, «здали головнiй медсестрi, на тому кiнець», тому що флешки виявилися непотрібними, а тепер і зовсім їх доведеться викинути на смітник.

«Так із січня будуть лікарі отримувати по 20 тис., то вже 1 тис. можна виділити», — пожартував один коментатор.

Нинішня ситуація на місцях може суттєво відрізнятися: хтось поділився, що «електронний підпис можна записати і на диск, який коштує 5 грн», а комусь «сказали, яка флешка повинна бути, і на дешевшу не записували».

Медики пояснюють, що таким чином реалізуються вимоги Закону України «Про електронні довірчі послуги» та постанови КМУ «Про затвердження Порядку використання електронних довірчих послуг».

«Думаю, що, певно, ці фантазії мали б супроводжуватись пунктом — хто це проплачує. Бо так скоро дійдем до того, що лікар на ротацію в зону АТО буде їхати зі зброєю і боєприпасами, придбаними за власний рахунок», — переконаний Євгеній Круцяк.

Також ми розповідали, що каланчацьких медиків попереджають про звільнення, але вимагають виконувати обов'язки в повному обсязі (ФОТО).

Окрім того, банки не можуть перестати обслуговувати невакцинованих — експерт.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: