- Головна
- Новини
- Здоров'я
- #Коронавірус 2019-nCoV
- Інфекціоніст: наявні вакцини є менш ефективними, ніж ті, які будуть створені у наступному році
Інфекціоніст: наявні вакцини є менш ефективними, ніж ті, які будуть створені у наступному році
Потрібно зробити щеплення принаймні половині населення, тобто 20 мільйонам осіб.
Ті вакцини, які вдалося створити, є менш ефективними, ніж ті, які будуть створені у середині або наприкінці 2021 року. Так вважає лікар-інфекціоніст Віктор Петров.
«Усі виробники продовжать удосконалювати свої вакцини», — говорить лікар, якого цитує wz.lviv.ua.
За словами лікаря, на вакцину від коронавірусу спостерігається ажіотажний попит у всьому світі. Багатші країни хочуть першими вакцинувати своїх медичних працівників, своїх людей із груп ризику та своїх працівників стратегічних галузей економіки, тож уклали угоди з виробниками ще до того, як ці препарати були схвалені.
«Черги на вакцинацію від коронавірусної інфекції розписані на два роки вперед. Мої знайомі, які живуть у Берліні, змогли записати свою маму на вакцинацію лише на кінець 2021 року, хоча вона — у групі ризику. Щоб зробити щеплення всім відразу, не вистачить ані виробничих потужностей, ані кадрового ресурсу, адже вакцинація проводиться винятково у лікувальних закладах і двома дозами препарату», — зауважує Петров.
Інфекціоніст зазначає, що очікуються поставки від COVAX — глобального альянсу, який відстежує, аби вакцини від коронавірусної інфекції були справедливо розділені у світі. Країна неодмінно отримає ці вакцини, але а словами Петрова, маємо бути готові, що вони надійдуть із затримкою.
«Потреба України — 40 мільйонів доз. Потрібно зробити щеплення принаймні половині населення, тобто 20 мільйонам осіб. За наявного об’єму виробничих потужностей компанія-виробник змушена буде майже пів року працювати винятково на український ринок. А це — нереально», — вважає лікар.
На його думку, крім тих виробників, що вже зайшли на світовий ринок, будуть з’являтися інші, й Україна купуватиме всі вакцини, які будуть на ринку.
«Не виключаю, російську також», — говорить Віктор Петров.
Відомо, що турецькі вчені придумали суперточний тест на COVID-19.