Відповідно до дослідження, додавання екстракту гвоздики може призвести до різкого падіння рівня цукру в крові. Гвоздика – це висушені квіткові бруньки дерева Syzygium ароматичного, які століттями використовували як прянощі.
“Один особливо цінний екстракт гвоздики містить не менше 30% поліфенолів, включаючи галову, хлорогенову та еллагову кислоти, катехін, кверцетин та евгенол, які корисні для здоров’я”, – пишуть автори дослідження.
У попередніх дослідженнях цей екстракт гвоздики продемонстрував сприятливий вплив на печінку – ключову ділянку тіла (поряд з жиром та м’язами), що бере участь у резистентності до інсуліну.
Ці результати привели вчених до гіпотези про те, що екстракт гвоздики, багатий на поліфеноли, може мати переваги для метаболізму глюкози у дорослих людей.
Дослідники зареєстрували 13 здорових добровольців (віком 25-35 років), розділивши їх на дві групи залежно від вихідного рівня глюкози перед їжею. у переддіабетичній групі екстракт гвоздики викликав значне зниження рівня глюкози перед їжею (натще) на 24 та 30 дні.
До слова, коли дуже хочеться солодкого — корисні солодощі існують.