Виявляється, масштабна екологічна катастрофа на Камчатці та загибель тисяч мешканців Тихого океану може бути через цвітіння водоростей. Принаймні, так вважає губернатор Камчатського краю Володимир Солодов, якого цитують російські ЗМІ.
Солодов заявив, що привести до забруднення прибережних вод в регіоні міг розлив отруйних речовин або цвітіння мікроводоростей.
«Вчені говорять, що це цілком ймовірна причина забруднення. Вона могла привести і до загибелі тварин, і до пошкоджень людини. Більш того, посилаючись на попередній досвід, вчені говорять, що в 80-і роки були факти масової загибелі морських тварин саме від водоростей, від цвітіння », - йдеться в повідомленні.
В той же час дослідники, які зафіксували масовий викид морських тварин в прибережній зоні в районі Халактирского пляжу в Авачинській затоці, повідомляють, що в обстеженій місцевості масово загинула донна живність. Фахівці гідрометеослужби виявили там перевищення вмісту фенолу і нафтопродуктів.
Співробітники Кроноцького заповідника разом з фахівцями КамчатНІРО і камчатської філії Тихоокеанського інституту географії дослідили акваторію Авачинської бухти. На зустрічі з губернатором регіону вони заявили: «Ми брали проби, проводили пошуки загиблих тварин і виконували занурення для обстеження бентоса. Наші результати показали, що стан морських ссавців, птахів знаходиться в нормі. На березі ми також не знайшли ніяких викидів великих полеглих морських тварин, птахів. Однак при зануренні ми виявили, що на глибинах від 10 до 15 метрів спостерігається масова загибель бентоса - 95% мертві. Збереглися окремі великі риби, креветки, краби, але в дуже невеликій кількості ».
Нагадаємо, на Халактирському пляжі неподалік міста Петропавлівськ-Камчатський (РФ) у воду Тихого океану вилилися тонни нафти та поки що невпізнаних хімічних сполук, які вбивають все живе. Трупи тварин хвилі виносять на берег, а люди, які наважилися скупатися у воді, скаржаться на проблеми зі здоров'ям.
Відомо, термін відновлення екосистеми Камчатки після забруднення триватиме щонайменше 10 років.