Догори
Дати відгук

На відновлення екосистеми Камчатки піде більше 10 років - океанолог

1 хв на прочитання05 Жовтня 2020, 10:09
Поділитись:

Термін відновлення екосистеми Камчатки після забруднення триватиме щонайменше 10 років. Про це розповів головний науковий співробітник лабораторії морської екотоксикології Тихоокеанського океанологічного інституту РФ Володимир Раков, пишуть росЗМІ.

Науковець переконаний, якщо забруднення не буде в найближчому часі зупинено, цей процес може зайняти і більше. Раков пояснив, що морські види відновлюються з різною швидкістю, і на це може знадобитися досить тривалий час.

Вчений додав, що зараз мова може йти про «локальну екологічну катастрофу». Він вважає, що висновки про масштаби події можна буде зробити після отримання результатів проб.

Фахівець також назвав малоймовірною версію про те, що загибель морських тварин викликана цвітінням токсичних мікроводоростей. На його думку, причиною катастрофи міг стати військовий полігон, на якому, ймовірно, знаходяться певні отруйні речовини. 

Нагадаємо, на Халактирському пляжі неподалік міста Петропавлівськ-Камчатський (РФ) у воду Тихого океану вилилися тонни нафти та поки що невпізнаних хімічних сполук, які вбивають все живе. Трупи тварин хвилі виносять на берег, а люди, які наважилися скупатися у воді, скаржаться на проблеми зі здоров'ям.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.