Тиждень тому Мінфін презентував проєкт державного бюджету країни на 2021 рік. Фінансування сфери охорони здоров’я було збільшено у порівнянні з 2020 роком. Але це збільшення є абсолютно недостатнім. Таку думку в соцмережі озвучив нардеп та голова Комітету з питань здоров'я у Верховній Раді Михайло Радуцький.
"З такими видатками на медицину ми фактично ставимо на паузу розпочаті в галузі системні зміни. Відмовляємося від планів зі збільшення зарплати медичному персоналу. Крім того, ми не виконуємо зобов’язання держави перед суспільством щодо лікування людей із рідкісними захворюваннями. Пропозиції Комітету з питань здоров’я нації. Збільшити фінансування програми медичних гарантій на 101,7 млрд грн. Відповідно до закону «Про державні фінансові гарантії та медичне обслуговування населення» фінансування програми має складати не менше 5% ВВП держави. У проєкті бюджету закладена сума в 123,4 млрд грн. При запланованому ВВП 4505,9 млрд грн видатки на програму медичних гарантій повинні складати 225,3 млрд грн. Збільшити видатки на лікування орфанних захворювань на 2,2 млрд грн" - заявив Радуцький.
За словами Радуцького, згідно з законодавством, держава має забезпечувати лікування рідкісних захворювань та організацію медичної допомоги громадянам, що страждають на такі хвороби.
"Пацієнтські організації повідомляють, що частина таких пацієнтів не забезпечена всім необхідним, що є порушенням закону. Є орфанні захворювання, які цього року не фінансувалися взагалі. Звертаю увагу, що наші вимоги не є суб’єктивною думкою членів Комітету. Це норми законодавства, які Мінфін зобов’язаний виконувати! Я розумію, що гроші не падають з неба, тому пропоную джерела, звідки Мінфін може їх взяти. В першу чергу це підвищення акцизу на тютюн та алкоголь, приватизація державного майна та доходи від грального бізнесу", - говорить нардеп.
Нагадаємо, днями Радуцький заявив, що Україна готова до другої хвилі COVID-19. При цьому він забув, що у частині лікарень країни досі не вистачає медиків, ліків та засобів захисту.