Громадяни віком від 14 до 35 років та середні діти — сьогодні ваше свято!

3 хв на прочитання12 Серпня 2024, 12:20
Міжнародний день молоді Фото: Кордон

Психологи й соціологи почали виділяти молодь як вікову групу з певними потребами та проблемами лише на початку XX століття.

Що це за день?

Молодість — це особлива пора, коли людина відчуває в собі невичерпну силу й енергію. Лише в молоді роки для нас немає нічого неможливого, а кожен новий день приносить надію, розвиток, сміливі мрії та радість життя. Від того, якою є молодь, залежить майбутнє кожної держави — недарма в будь-якому суспільстві молодим відведено роль ентузіастів, ідеалістів та реформаторів, тобто, по суті, прогресивної рушійної сили. Міжнародний день молоді (International Youth Day) було затверджено ще на початку зими 1999 року Генеральною Асамблеєю ООН за ініціативи Всесвітньої конференції міністрів у справах молоді (проведена у Лісабоні у 1998 році). Вперше його святкування відбулося у 2000 році. 

Як виникла ідея святкування Дня молоді України?

Психологи й соціологи почали виділяти молодь як вікову групу з певними потребами та проблемами лише на початку XX століття. Натомість політики завжди розуміли, що жодна революція не може перемогти без ефективної організації та мобілізації молодого покоління. Тому, починаючи з 1917 року, більшовики, які прийшли до влади в Російській імперії, почали активно залучати молоду енергію до суспільних процесів.

При цьому нова влада одразу почала з молодіжних об’єднань — вже у 1918-му було засновано Російський комуністичний союз молоді, тобто комсомольську організацію. На неї покладалися ідеологічні завдання та підготовка молодих людей до служби у війську, адже на території колишньої Російської імперії саме розгорілася громадянська війна.

В той період саме молодь показувала найвищу здатність до самопожертви в ім’я своїх ідеалів. Звісно, в кожної нації є свої молоді герої, зокрема, для України яскравим прикладом таких є кількасот студентів, які ціною власного життя призупинили наступ армії більшовиків на Київ у бою під Крутами. 

Трішки статистики

Мо́лодь — соціально-демографічна група, відокремлена на основі сукупності вікових характеристик і особливостей соціального стану. Молодість як певна визначена фаза, етап життєвого циклу біологічно універсальна, але її конкретні вікові рамки, пов'язаний з нею соціальний статус і соціально-психологічні особливості мають соціально-історичну природу і залежать від суспільного ладу, культури та властивих даному суспільству закономірностей соціалізації.

Згідно з Законом України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні», до молоді належать громадяни віком від 14 до 35 років.

Держава визначає загальні засади створення організаційних, соціально-економічних, політико-правових умов соціального становлення та розвитку молодих громадян України в інтересах особистості, суспільства та держави, основні напрями реалізації державної молодіжної політики в Україні щодо соціального становлення та розвитку молоді.

Наразі молодь характеризується такими кількісними й якісними показниками:

Також 12 серпня День середньої дитини. Це свято було започатковане Елізабет Уокер 1986 року. Його мета — привернути увагу до середніх дітей у сім’ї, які часто залишаються в тіні старших і молодших братів та сестер.

Середні діти часто відчувають себе менш помітними, тому цей день покликаний підкреслити їхню важливість і унікальність. У цей день батьки та родичі можуть приділити більше уваги середнім дітям, організувати для них особливі заходи або просто провести час разом.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: