Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Громадськість вимагає обговорення критеріїв та плану дій майбутнього очільника міністерства (ВІДЕО)

Громадськість вимагає обговорення критеріїв та плану дій майбутнього очільника міністерства (ВІДЕО)

Зокрема, якості такого посадовця, його команди, план дій, план реформ.

3 хв на прочитання27 Жовтня 2021, 13:01
Довкілля Довкілля
Поділитись:

Громадські активісти, екоактивісти, природозахисники, експерти сьогодні обговорили ситуацію довкола нового міністра захисту довкілля. Зокрема, в Українському кризовому медіацентрі сьогодні зібралися спікери, які акцентували увагу на тому, що  громадськість вимагає обговорення критеріїв та плану дій майбутнього очільника міністерства.

До розмови долучилися  представники «Екологія Право Людина»,  Мережі захисту національних інтересів «АНТС»,  Громадської Організації «Центр протидії корупції», SaveDnipro/SaveEcoBot, Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучерева»,  Центру екологічних ініціатив «Екодія»,  Української природоохоронної групи,  Національного екологічного центру України,  ГО «Зелена Генерація», екологи та журналісти. 

Серед питань дискусії — який саме план реформ із захисту довкілля є у влади, і чим спричинена заміна Міністра захисту довкілля та чи не призведуть раптові кадрові зміни до стагнації вже запущених реформ. 

Йшлося про те, що  питання охорони захисту довкілля є частиною демократичних перетворень країни, боротьби за лідерство через ефективність і ставлення до ресурсів. Саме тому експерти обговорювали порядок денний реформ в охороні довкілля та критерії, яким має відповідати кандидатура на посаду Міністра екології та природних ресурсів України. Зокрема якості такого посадовця, хто має бути в його команді, який план дій і реформ.

Нагадаємо, минулого тижня колишній міністр екології Остап Семерак  запропонував природоохоронній спільноті вийти з ініціативою пошуку кандидатури нового міністра екології.  Вчора  Остап Семерак повідомив, що міністра екології обиратимуть за участі експертів і громади. 

Нагадаємо, раніше ЗМІ з посиланням на народного депутата від «Слуги народу» Олександра Качуру повідомили про те, що Абрамовський напише заяву із проханням піти у відставку, а до вихідних цей документ передадуть до Верховної ради.

Секретар РНБО Олексій Данілов також припускав швидку відставку міністра екології Абрамовського. А вже згодом очільник фракції Слуга народу Давид Арахамія підтвердив, що Роман Абрамовський написав таку заяву «за власним бажанням». Головною претензією фракції Арахамія назвав корумпованість екоінспекції в регіонах і додав, що голоси точно знайдуться.

Наразі називають декількох кандидатів на чільну посаду Міндовкілля, а у фракції вивчають власних «списочників».

Як відомо, ще у вересні у «Слузі народу» анонсували кадрові перестановки в Кабінеті міністрів. Кандидатами «на виліт» були міністр захисту навколишнього середовища Роман Абрамовський, віцепрем'єр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський, міністр соціальної політики Марина Лазебна.

Нагадаємо, ми писали про нову схему міністра Абрамовського «Як зробити зону своєю».

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко