Гройсман: МВФ не вимагав від України такої моделі ринку землі

1 хв на прочитання06 Квітня 2020, 09:46
Володимир Гройсман. Фото з його Facebook-сторінки

МВФ ніколи не вимагав від України введення ринку землі. Для Фонду йдеться, перш за все, про те, щоб національні активи, до яких належить і земля, працювали. Про це в ефірі одного з телеканалів заявив екс-прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Я переконаний, що МВФ не вимагав такої моделі ринку. МВФ говорить: покажіть, що всі активи держави якісно і публічно працюють. МВФ не ставить питання продати землю великим латифундіям. Вони кажуть: зробіть, щоб цей актив працював на економіку держави», - розповів екс-прем'єр.

Гройсмана також не влаштовує норма закону, яка стверджує, що з 2024 року нормою землі «в одні руки» буде 10 тисяч гектарів.

«У такому вигляді закон не повинен був бути прийнятий. На мій погляд, логіка повинна бути такою. Землю можуть купити тільки люди. Далі має бути створений фонд, куди прийде фермер, отримає кредит на 25 років під відсоток інфляції, купить землю і буде працювати на ній, створювати продукт і робочі місця. Це має логіку. Не може бути метою просто продаж землі. Мета реформи - запустити оборот земель, щоб з'явився фермерський клас", - вважає Гройсман.

Нагадаємо, в ніч на 31 березня Рада прийняла законопроєкт про ринок землі. З його основними положеннями можна ознайомитися тут.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: