Догори
Дати відгук

Гній для саду та городу: як зрозуміти, який потрібен

Кожен вид гною має свої особливості.

2 хв на прочитання24 Березня 2023, 15:47
Поділитись:

Гній вважається найзручнішим і найдоступнішим добривом. Його використовують навіть на невеликих грядках, на яких вирощуються різні культури — від овочів до квітів. «Садівник» розповідає, який саме гній вибрати для підживлення ґрунту на городі чи в саду.

Підживлення коров'яком

Коров'ячий послід є одним із найбільш популярних та універсальних органічних добрив із максимальним вмістом азоту. Коров'ячий гній цінують за універсальність і доступність, швидку дію, здатність позитивно впливати на імунітет рослин.

Підживлення кінським послідом

Кінський гній вносять здебільшого для тих самих культур, що й коров'ячий. Він відрізняється пористою структурою, великим умістом азоту, фосфору та калію, здатністю добре розпушувати важкі ґрунти та підвищувати вологозатримання в легкому ґрунті.

Підживлення свинячим послідом

Відмінною особливістю цього виду гною є його склад, тому до його переваг можна віднести підвищений уміст азоту та повільне і довге розкладання, завдяки чому відбувається поступове насичення рослин корисними мікроелементами.

Підживлення курячим послідом

Це відмінна альтернатива комплексним добавкам і складним мінеральним добривам. Поживні речовини, що містяться в органічній субстанції, менше вимиваються з ґрунту і не створюють високої концентрації солей. Унесення курячого посліду в ґрунт сприятливо позначається на зростанні та розвитку таких культур, як капуста, баклажани, помідори.

Кролячий послід як добриво

У кролячому гною міститься багато корисних і необхідних для рослин мікроелементів. До його переваг можна віднести збалансований склад та оптимальну кількість поживних речовин, відсутність насіння бур'янів, тому що кролики харчуються тільки стеблами і листям рослин, сумісність із будь-якими рослинами.

Також ми розповідали про корисне підживлення для домашніх рослин: простий рецепт добрива від професійних квітникарів.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.