Догори
Дати відгук

Гірше за повоєнні репарації Німеччини: що США хочуть від України за "допомогу"?

США виставили Україні угоду на таких умовах за свою допомогу, від яких Київ змушений відмовитися.

2 хв на прочитання18 Лютого 2025, 09:40
Фото: угода з непосильними умовами / obozrevatel.com Фото: угода з непосильними умовами / obozrevatel.com
Поділитись:

Угода з непосильною розплатою. Адміністрація президента США Дональда Трампа висунула Україні такі умови угоди щодо корисних копалин в обмін на військову допомогу, які зазвичай виставляють країнам, що зазнали поразки у війні. Зокрема, умови угоди, згенерованої у Вашингтоні, значно перевершують ті, що були накладені на Німеччину та Японію після Другої світової війни, пише The Telegraph.

"Умови контракту, який тиждень тому потрапив до офісу Володимира Зеленського, означають економічну колонізацію України з боку США, юридично закріплену на невизначений термін. Він передбачає тягар репарацій, які неможливо виконати", - пише видання, посилаючись на проєкт документу.

Згідно з умовами своєї пропозиції, США хочуть отримувати 50% доходів від видобутку природних ресурсів в Україні, а також половину вартості всіх нових ліцензій, що надаються третім особам для використання цих ресурсів. Ці доходи будуть арештовані на користь Сполучених Штатів.

"Цей пункт означає - "спочатку заплатіть нам, а потім годуйте своїх дітей", — пояснило джерело, яке обізнане з ходом переговорів, у коментарі для The Telegraph.

Угода передбачає, що США надається суверенний імунітет, що дозволяє їм здійснювати практично повний контроль над більшістю сировинної економіки України.

Президент України сам запропонував ідею надати США пряму частку в українських рідкоземельних ресурсах під час візиту до Trump Tower у вересні. Він сподівався налагодити відносини для продовження постачання Україні зброї. Український лідер, припускає видання, не очікував, що йому висунуть умови, які зазвичай ставлять країнам-агресорам, що зазнали поразки у війні. Вони навіть жорсткіші за фінансові санкції, накладені на Німеччину та Японію після їхньої поразки в 1945 році

Репарації, встановлені Версальським договором, становили 132 мільярди золотих марок (приблизно 269 мільярдів доларів у сучасному еквіваленті), та згодом навіть були скорочені. Для України ці вимоги оцінюють у 500 мільярдів доларів.

Прчому запропонована Трампом угода не передбачає жодної фінансової підтримки для України, а лише накладає обмеження, які можуть стримувати економічний розвиток країни, наголошують автори публікації.

Раніше Трамп заявив, що Україна вже погодилася надати США своїх природних ресурсів на $500 млрд. А пізніше державний секретар США Марко Рубіо заявив, що Америка хоче мати доступ до всіх природних ресурсів та надр України. Мовляв, Вашингтон буде зацікавлена у «довгостроковій» незалежності України, якщо отримає економічну вигоду.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго