"Гарантований покупець" має позичити 300 млн євро, щоб виплатити "зелений" тариф

2 хв на прочитання02 Серпня 2020, 17:00

Щоб розрахуватися за «зеленим» тарифом, «Гарантований покупець» ма позичити 300 млн євро. Про це йшлося під час засідання Антикризового енергетичного штабу.

«Тривають переговори з державними банками та міжнародними фінансовими інституціями щодо залучення на пільгових умовах до 300 млн євро кредитних коштів, зокрема для покриття частини заборгованості ДП «Гарантований покупець» за «зеленим» тарифом», - йдеться у повідомленні Міністерства енергетики.

Нагадаємо, заборгованість «Гарантованого покупця» перед інвесторами у відновлювальну енергетику – частина урядової риторики про необхідність перегляду «зелених» тарифів.

Як ми повідомляли, 10 червня Кабінет Міністрів України підписав «Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері відновлюваної енергетики».

Документ підписали Прем’єр Шмигаль та Міністерка енергетики Буславець з одного боку та відповідальні особи Європейсько-українського енергетичного агентства й Української вітроенергетичної асоціації – з іншого.

Водночас його не схвалили інші провідні асоціації у сфері ВДЕ, зокрема Українська асоціація відновлюваної енергетики, Асоціація сонячної енергетики, Біоенергетична асоціація України та Українська воднева рада.

Документ передбачає, що виробники ВДЕ приймають умови добровільної реструктуризації «зелених» тарифів, що передбачає їх зменшення. Зокрема, для усіх об’єктів електроенергетики, що виробляють сонячну енергію передбачається зменшення тарифів на 15%, для об’єктів, що виробляють електроенергію з енергії вітру – на 7,5%.

Після цього щоб закріпити зниження "зелених" тарифів та стабілізувати галузь у частині маневрових потужностей і «дати нові стимули для розвитку «зеленої» енергетики» уряд розробив та подав до Ради закон №3658.

Документ передбачає зниження «зеленого» тарифу, закріплення умов реструктуризації боргу ДП «Гарантований покупець» перед виробниками електроенергії, встановлення відповідальності виробників за небаланси, впровадження «зелених» аукціонів тощо.

Верховна Рада прийняла законопроєкт 21 липня. Зеленський уже його підписав.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: