Фітнес-тренер Віктор Мандзяк розповідає, що лише один продукт винен у тому, що ми «змушені носити перед собою великі заокруглені живoти». Він запевняє, що це не цукор і навіть не картопля.
«Даю підказку: цей продукт не тільки псує нам фігуру, а й життя», — говорить фітнес-тренер.
Він пояснює, що йдеться не про харчовий продукт, а про «продукт взаємодії спермaтозоїдa вашого батька з яйцеклітиною матері».
«Це саме той «продукт», який винен у всьому, що з вами стається, і хорошому, і поганому. Але ми любимо цей «продукт», тому відводимо від нього підозру і звинувачуємо в своїх животах інші продукти, харчові», — переконаний Віктор Мандзяк..
Він говорить, що люди в намаганні сxуднути постійно щось виключають з раціону: при кетодієті — майже всі вуглеводи; при палеодієті — злакові, молочку; при гречаній дієті — все, крім гречки. І звісно, основний ворог народу, який виключається при майже всіх дієтах — солодке, нагадує фітнес-тренер.
«Ми ділимо продукти на хороші й погані. Хороші згодовуємо тому, що в дзеркалі, а погані залишаємо в продуктовому магазині. Картопля — крохмаль, залишаємо в магазині; цукор викликає зaлежність, залишаємо в магазині; молоко — лактоза, бережемо в магазині; хліб — глютен, ховаємо в магазині; насіння чіа — корисний жир, годуємо того, що в дзеркалі; броколі — ... еее, теж щось корисне, несемо до дзеркала», — розповідає Віктор Мандзяк.
Фітнес-тренер пояснює, що ця дихотомія може призвести до орторексії — розладу харчової поведінки, коли людина стає асоціальною через свої правила харчування: вживає їжу лише на власній кухні, де є тільки «правильні» продукти.
«Щодо сxуднення, то найкращими продуктами є ті, які містять багато клітковини і води. Отже, нам треба виключити все, крім помідорів, огірків і, звісно, броколі. Всі інші продукти оголошуємо дефектними, бо вони гірші. Абсурдно? Для мене виключати солодке з раціону — не менший абсурд (я вже мовчу про хліб, картоплю, фрукти чи молоко). Цукор — не отрута, звісно, він і рядом не стояв з броколі, але ж продукт. Деякі продукти винні лише в тому, що смачні. І зазвичай смачні ті, що калорійні», — пояснює Віктор Мандзяк.
Він говорить, що вся трагедія в тому, що ми їмо багато калорійних продуктів, не вміючи вчасно сказати собі «стоп!».
«Людина може з легкістю обійтись без хліба, картоплі і вже точно виживе без солодкого. Питання в іншому: навіщо?» — запитує фітнес-тренер.
Віктор Мандзяк говорить, що якщо виключення солодкого можна пережити порівняно легко, але коли людина виключає цілі класи харчових продуктів, це вже може призвести до негативних наслідків для здоров’я.
Фітнес-тренер наголошує, що кожен харчовий продукт унікальний за своїми властивостями — кожен має свій вигляд, запах, текстуру та смак.
«Вживаючи певний продукт, наші очі, вуха, ніс і язик доносять до мозку кожен свою інформацію, а він уже її інтегрує і трансформує в приємні відчуття. Один продукт — одне відчуття, інший — інше. Ми можемо насолоджуватись таким різноманіттям смаків! Яке ж чудове життя! Окрім смаку, кожен продукт унікальний за своїм хімічним складом. Харчуючись різноманітно, наш організм отримує всі необхідні йому речовини», — нагадує Віктор Мандзяк.
Він робить висновок, що ми набираємо вагу не тому, що вживаємо погані продукти, а тому, що переїдаємo.
«Винен не той, що на столі, а той, що в дзеркалі», — говорить фітнес-тренер.
Також фітнес-тренер розповідає, як худнути, дозволяючи собі їсти й пити без обмежень.