Догори
Дати відгук

Фітнес-тренер розповідає, який продукт псує не лише фігуру, а й життя

Ми набираємо вагу не тому, що вживаємо погані продукти.

4 хв на прочитання18 Грудня 2021, 07:50
Поділитись:

Фітнес-тренер Віктор Мандзяк розповідає, що лише один продукт винен у тому, що ми «змушені носити перед собою великі заокруглені живoти». Він запевняє, що це не цукор і навіть не картопля.

«Даю підказку: цей продукт не тільки псує нам фігуру, а й життя», — говорить фітнес-тренер.

Він пояснює, що йдеться не про харчовий продукт, а про «продукт взаємодії спермaтозоїдa вашого батька з яйцеклітиною матері».

«Це саме той «продукт», який винен у всьому, що з вами стається, і хорошому, і поганому. Але ми любимо цей «продукт», тому відводимо від нього підозру і звинувачуємо в своїх животах інші продукти, харчові», — переконаний Віктор Мандзяк..

Він говорить, що люди в намаганні сxуднути постійно щось виключають з раціону: при кетодієті — майже всі вуглеводи; при палеодієті — злакові, молочку; при гречаній дієті — все, крім гречки. І звісно, основний ворог народу, який виключається при майже всіх дієтах — солодке, нагадує фітнес-тренер.

«Ми ділимо продукти на хороші й погані. Хороші згодовуємо тому, що в дзеркалі, а погані залишаємо в продуктовому магазині. Картопля — крохмаль, залишаємо в магазині; цукор викликає зaлежність, залишаємо в магазині; молоко — лактоза, бережемо в магазині; хліб — глютен, ховаємо в магазині; насіння чіа — корисний жир, годуємо того, що в дзеркалі; броколі — ... еее, теж щось корисне, несемо до дзеркала», — розповідає Віктор Мандзяк.

Фітнес-тренер пояснює, що ця дихотомія може призвести до орторексії — розладу харчової поведінки, коли людина стає асоціальною через свої правила харчування: вживає їжу лише на власній кухні, де є тільки «правильні» продукти.

«Щодо сxуднення, то найкращими продуктами є ті, які містять багато клітковини і води. Отже, нам треба виключити все, крім помідорів, огірків і, звісно, броколі. Всі інші продукти оголошуємо дефектними, бо вони гірші. Абсурдно? Для мене виключати солодке з раціону — не менший абсурд (я вже мовчу про хліб, картоплю, фрукти чи молоко). Цукор — не отрута, звісно, він і рядом не стояв з броколі, але ж продукт. Деякі продукти винні лише в тому, що смачні. І зазвичай смачні ті, що калорійні», — пояснює Віктор Мандзяк.

Він говорить, що вся трагедія в тому, що ми їмо багато калорійних продуктів, не вміючи вчасно сказати собі «стоп!».

«Людина може з легкістю обійтись без хліба, картоплі і вже точно виживе без солодкого. Питання в іншому: навіщо?» — запитує фітнес-тренер.

Віктор Мандзяк говорить, що якщо виключення солодкого можна пережити порівняно легко, але коли людина виключає цілі класи харчових продуктів, це вже може призвести до негативних наслідків для здоров’я.

Фітнес-тренер наголошує, що кожен харчовий продукт унікальний за своїми властивостями — кожен має свій вигляд, запах, текстуру та смак.

«Вживаючи певний продукт, наші очі, вуха, ніс і язик доносять до мозку кожен свою інформацію, а він уже її інтегрує і трансформує в приємні відчуття. Один продукт — одне відчуття, інший — інше. Ми можемо насолоджуватись таким різноманіттям смаків! Яке ж чудове життя! Окрім смаку, кожен продукт унікальний за своїм хімічним складом. Харчуючись різноманітно, наш організм отримує всі необхідні йому речовини», — нагадує Віктор Мандзяк.

Він робить висновок, що ми набираємо вагу не тому, що вживаємо погані продукти, а тому, що переїдаємo.

«Винен не той, що на столі, а той, що в дзеркалі», — говорить фітнес-тренер.

Також фітнес-тренер розповідає, як худнути, дозволяючи собі їсти й пити без обмежень.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Фото: «Здорові люди»
Дикі рослини, які варто включити до меню: рецепти популярних салатів
7 хв на прочитання18 Квітня 2024
Фото: Телеграм-канал «Садівник»
Лілійник — невибагливий, проте дуже привабливий елемент садового ландшафту (ФОТО)
1 хв на прочитання18 Квітня 2024
Гороскоп на четвер, 18 квітня
Зірки радять бути уважними до дрібниць: гороскоп на четвер, 18 квітня
2 хв на прочитання3 години тому
Азербайджан готовий підтримувати достойну участь України у Кліматичному саміті СОР29 в Баку
Азербайджан готовий підтримувати достойну участь України у Кліматичному саміті СОР29 в Баку
2 хв на прочитання4 години тому
Неймовірно пухкий торт з шоколадним та апельсиновим мусом
2 хв на прочитання5 годин тому
Земельні махінації на 3,3 млн грн: на Житомирщині перед судом постане держреєстраторка
1 хв на прочитання9 годин тому
Йде циклон із Скандинавії: Буковину уже засипало снігом (ФОТО)
1 хв на прочитання10 годин тому
ЮНЕСКО збільшило охоронну зону об'єктів всесвітньої спадщини в Одесі
1 хв на прочитання11 годин тому