Біль у попереку — дуже поширений симптом. Він зустрічається у країнах із високим, середнім і низьким рівнем доходу, а також у всіх вікових групах — від дітей до людей похилого віку. Про це розповідає The Lancet.
У всьому світі кількість років, прожитих з інвалідністю, спричиненою болем у нижній частині спини, збільшилася на 54 % між 1990 і 2015 роками. Головними причинами є зростання населення та старіння, причому найбільше зростання спостерігалось у країнах із низьким і середнім рівнем доходу. Біль у нижній частині спини зараз є основною причиною інвалідності в усьому світі. Майже у всіх людей з болем у попереку неможливо визначити конкретну ноцицептивну причину. Лише невелика частина людей має добре зрозумілу патологічну причину — наприклад, перелом хребця, злоякісну пухлину чи інфекцію. Люди з фізично важкою роботою, фізичними та психічними супутніми захворюваннями, курці та люди з ожирінням мають найбільший ризик появи болю в нижній частині спини.
Біль у попереку, що призводить до втрати працездатності, переважає серед людей з низьким соціально-економічним статусом.
Більшість людей із новими епізодами болю в попереку швидко одужують, однак рецидиви є поширеним явищем, і у невеликої частини людей біль у попереку стає постійним і призводить до інвалідизації. Початкова висока інтенсивність болю, психологічний дистрес і супутній біль у різних ділянках тіла підвищує ризик виникнення стійкого болю в попереку, що призводить до інвалідності.
Все більше доказів свідчать про те, що центральні механізми модуляції болю та сприйняття болю відіграють важливу роль у розвитку стійкого болю в нижній частині спини, що призводить до інвалідизації.
Витрати, звернення за медичною допомогою та непрацездатність від болю в нижній частині спини суттєво відрізняються в різних країнах і залежать від місцевої культури та соціальних систем, а також від уявлень про причину та наслідки болю в нижній частині спини. Прогнозується, що рівень непрацездатності та витрати, пов'язані з болем у нижній частині спини, зростатимуть у найближчі десятиліття, особливо в країнах із низьким і середнім рівнем доходу, де системи охорони здоров'я й інші системи часто є нестійкими і не здатні впоратися з цим зростаючим тягарем.
Більше новин читайте на GreenPost.