Естонія може дозволити затоплення суден, що загрожують морській інфраструктурі
Військові отримають повноваження для захисту підводних комунікацій

Рійгікогу (парламент Естонії) розглядає законодавчі зміни, які дозволять естонським Силам оборони та Військово-морському флоту застосовувати силові методи проти суден, які підозрюються у спробах пошкодження підводних кабелів та іншої критичної інфраструктури. У виняткових випадках військові зможуть навіть затопити судно, що відмовляється виконувати накази.
Пропоновані зміни стосуються законів про Сили оборони та про економічну зону і відображають занепокоєння Естонії щодо збільшення кількості випадків навмисного пошкодження морських комунікацій іноземними кораблями. Телеканал "Актуальна камера" повідомляє, що військові отримають право на застосування сили проти підозрілих суден.
Колишній командувач ВМС Юрі Саска висловив застереження щодо практичного застосування цих повноважень: "Застосування збройних сил у міжнародних водах, що обмежує свободу судноплавства, вимагає ретельного обґрунтування. Військово-морські сили повинні мати не лише правову базу, але й дипломатичне забезпечення, відповідні кораблі та озброєння".
Визнаючи обмеженість власних ресурсів, представники влади вказують на необхідність співпраці з регіональними союзниками. "За недостатності наших можливостей, ми розраховуємо на підтримку Фінляндії, Швеції, Латвії та інших партнерів", – пояснив депутат Стойческу.
Найбільш суперечливим положенням законопроєкту є можливість затоплення непокірних суден. Стойческу наголошує, що це виключно крайній захід, який застосовуватиметься лише при загрозі людським життям або для запобігання масштабним катастрофам, з обов'язковою попередньою евакуацією екіпажу.
Це твердження викликало скептичну реакцію Саски: "Це позбавлено логіки. Якщо екіпаж евакуйовано, судно вже не становить загрози для інфраструктури. Натомість його затоплення створить серйозні екологічні ризики".
Більше новин читайте на GreenPost.



