«Енергоатом» вважає виправданими антикризові заходи та тимчасові обмеження АЕС
На період карантину було вирішено вивести в резерв ряд енергоблоків загальною потужністю 50 млн кВт-год щодня

НАЕК «Енергоатом» вважає виправданими антикризові дії Кабінету міністрів та Міністерства енергетики та захисту довкілля щодо обмеження генерації енергоблоків АЕС на фоні падіння споживання електроенергії, значного її профіциту та росту генерації з ВДЕ.
Таку заяву зробив т. в. о. президента компанії Петро Котін, пише ua.korrespondent.
Він підтримав антикризові дії міністерства енергетики, зазначивши, що електроенергію не повинні виробляти "тільки тому, що хочемо це робити".
"На мій погляд, антикризові заходи, які приймаються Кабміном і Міненерго, в тому числі і по досягненню фізичної (перегляд балансу) і фінансово-економічної стабілізації енергоринку зараз виправдані", - вважає глава Енергоатому.
За його словами, на період карантину було вирішено вивести в резерв ряд енергоблоків загальною потужністю 50 млн кВт-год щодня.
"Оператор надає нам конкретну цифру, що вимагає від нас зупинки ряду наших енергоблоків. Ми можемо вчинити по-іншому, розвантаживши всі енергоблоки, але в такому стані глибокого розвантаження їх робота буде неефективною. Зупинка декількох енергоблоків дозволить працювати іншим на рівні потужності, близькому до номінальної", - підкреслив Котін.
Він також нагадав, що енергоринок заборгував компанії 16 мільярдів гривень.
"І в таких умовах повинні продовжувати повністю фінансувати нашу виробничу програму", - резюмував Котин.
Нагадаємо, у Міністерстві енергетики і захисту довкілля пояснили своє рішення щодо закриття трьох енергоблоків АЕС та інших свіжих ініціатив. Одна з найважливіших причин цього, як повідомила т. в. о. міністра Ольга Буславець, полягає у зниженні обсягу споживання енергії у країні.
При цьому раніше Буславець казала, що АЕС закривають через ремонтні роботи.
Нагадаємо, у Мінекоенерго прийняли рішення щодо тимчасового закриття трьох енергоблоків українських АЕС. У міністерстві пояснюють це необхідністю балансу енергосистеми. Водночас критики цього рішення стверджують, що система «балансується» під олігарха Рината Ахметова та його структури вугільної і відновлювальної енергетики. І Прем'єр Шмигаль, і в.о. міністра Буславець працювали раніше в енергохолдинзі Ахметова ДТЕК.







