Субота, 19 Вересня 2020
Догори
Дати відгук

"Енергоатом" вимагає продавати лише 50% своєї електрики по низьких цінах

В компанії вважають, що цього цілком достатньо для потреб населення, і тільки при таких умовах підприємство може бути рентабельним

1 хв на прочитання22 Травня 2020, 19:15 254
Поділитись:

В НАЕК «Енергоатом» заявили, що зменшення на 5% обсягу спеціальних обов’язків (ПСО), покладених на компанію, не принесе суттєвого покращення її фінансового стану. Повідомляє пресслужба підприємства.

«Енергоатом неодноразово наголошувала на спотворенні діючого механізму ПСО. З початку поточного року Енергоатом мав відпускати 90%, а потім 85% виробленої на АЕС електроенергії за граничними цінами (56,67 коп за кВт⋅год, без ПДВ) ДП «Гарантований покупець», який, у свою чергу, продає електроенергію постачальникам універсальних послуг в обсягах, необхідних для задоволення потреб побутових споживачів», - йдеться у повідомленні. 

Із січня 2020 року у «Гарантованого покупця» почалися фінансові проблеми, що призвели до порушення термінів оплати за електроенергію «Енергоатома» відповідно до укладеного договору, а згодом — і до накопичення боргу перед НАЕК «Енергоатом», який наразі перевищив 5 млрд грн. Компанія зазначає, що зменшення обсягу ПСО на 5% не призведе до суттєвого покращення ситуації. За розрахунками фахівців компанії, розв'язувати проблему дозволить зменшення ПСО Енергоатома до 50% від обсягів виробленої електроенергії, чого буде цілком достатньо для задоволення потреб населення, тоді як інші 50% електроенергії компанія могла б реалізовувати на ринку двосторонніх договорів – за умови, що НКРЕКП змінить правила на ринку електроенергії.  

Нагадаємо, "Енергоатом" зможе зекономити 100 млн доларів до кінця року.

Тим часом, у Мінекоенерго заявили, що новий механізм ПСО діятиме тичасово.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.