Енергетики рятують лелек: вигідно усім
На сьогодні встановлено 136 захисних платформ у Дніпропетровській та Донецькій областях
В Києві планують встановити ще дві гніздові платформи для білих лелек. Чотири таких споруди спорудили у столиці тогоріч. Про це на запит GreenPost повідомила керівник відділу з комунікацій ДТЕК Київські електромережі Алла Гурова.
«Ми багато років піклуємось про цих птахів. У містах лелеки часто гніздяться на опорах повітряних ліній електропередач, таких у Києві – всього 12%, проте і на них нерідко можна побачити пташине гніздо. Тож робота наших фахівців вчасно помітити птахів, а потім перенести гніздо на спеціальні платформи», – сказала пані Гурова.
Щороку в Україні гине 26 видів птахів від зіткнення з лініями електропередач і ураження струмом, особливо страждає білий лелека. На захист лелек ДТЕК з 2013 року реалізовує програму із встановлення струмозахисних платформ для гнізд птахів. На сьогодні встановлено 136 захисних платформ у Дніпропетровській та Донецькій областях, в листопаді 2019 року перші 2 платформи з’явилися у Києві. В 2020 році компанія планує системно продовжити реалізацію проекту на Київщині.
«Це допомагає, але таких платформ треба, звичайно, набагато більше. Ну та й проблема ж не тільки у гніздах. Чимало лелек гинуть на стовпах від замикання і травмуються, налітаючи на дроти», – прокоментував ініціативу енергетиків заступник директора з наукової роботи Канівського природного заповідника Віталій Грищенко.
Як писав GreenPost, у ВРУ розглядається законопроєкт №2351, який вносить понад 60 нових зоозахисних та екологічних норм в 11 діючих законів. Зокрема, передбачається заборонити контроль чисельності бездомних тварин шляхом евтаназії, комерційне фотографування та пропаганду жорстокого поводження з тваринами, знищення рідкісних видів тварин і рослин, що входять до регіональних «червоних» списків.