Догори
Дати відгук

Експертна дискусія: CBAM, СТВ і вуглецевий ринок в електроенергетиці України

Особливу увагу приділено питанню створення амбітної системи торгівлі викидами.

2 хв на прочитання30 Квітня 2024, 10:55
Вуглецевий ринок в Електроенергетика УкраїниТоргівля відходами Вуглецевий ринок в Електроенергетика УкраїниТоргівля відходами
Поділитись:

У столиці відбулася важлива експертна дискусія: «CBAM та Україна: Вплив на електроенергетичний сектор України та роль системи торгівлі викидами і вуглецевого ціноутворення». Вона присвячена обговоренню впливу Механізму коригування вуглецевого забруднення (CBAM) на електроенергетичний сектор країни та яку роль в цьому процесі має система торгівлі викидами.

“Сьогоднішня експертна дискусія надає початок кроссекторального діалогу, що передбачає спільну роботу всього уряду і міністерств. Вона допоможе сформувати цінні рекомендації для представників влади України, які сприятимуть ефективному впровадженню реформ”, – підкреслила заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Киреєва Вікторія.

Захід організований Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України спільно з Міністерством енергетики, проєктом Low Carbon Ukraine та Українським кліматичним офісом в рамках проєкту «Потенціал для кліматичних дій» (С4СА). Також зібрав представників ключових стейкхолдерів, враховуючи Європейську комісію, Представництво ЄС в Україні, Секретаріат Енергетичного Співтовариства, експертну спільноту та представників бізнесу і донорських проєктів.

Учасники обговорили потенційний вплив CBAM на електроенергетику України та практичні кроки для звільнення експортованої електроенергії від оподаткування та методи сприяння адаптації країни до цього механізму. Особливу увагу приділено питанню створення амбітної системи торгівлі викидами (СТВ) в Україні та реформування оподаткування вуглецю в рамках механізму CBAM.

Уже найближчим часом Міндовкілля планує розпочати обговорення щодо можливої конфігурації СТВ. Подібні заходи стають важливим кроком у реалізації амбітних кліматичних цілей України та сприяють створенню сталого кліматичного діалогу, в якому беруть участь усі зацікавлені сторони.

Проєкт «Потенціал для кліматичних дій» (С4СА) / Український кліматичний офіс, впроваджується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) на замовлення Федерального міністерства економіки та захисту клімату Німеччини (BMWK) в рамках Міжнародної кліматичної ініціативи (ІКІ) та співфінансується Європейським союзом.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Фото ілюстративне, My pictures are CC0. When doing composings / Pixabay
Жнива під обстрілами та заморозками: як проходить збиральна кампанія на Запоріжжі
2 хв на прочитання3 години тому
Фото ілюстративне
Дві нові небезпечні хвороби цукрових буряків поширюються Європою і загрожують Україні
2 хв на прочитання4 години тому
Фото ілюстративне
Україна та Польща продовжили угоду про збільшену потужність для імпорту газу
1 хв на прочитання5 годин тому
Затримання журналістів у Баку. Фото: Trend news agency
Чи дійде до збройного конфлікту? Азербайджан і Росія на межі дипломатичного розриву
3 хв на прочитання7 годин тому
Альтернатива мобілізації є: поради рекрутера
10 хв на прочитання10 годин тому
Кількість не головне: як численні сексуальні партнери впливають на жіноче здоров’я
3 хв на прочитання16 годин тому
Гроші і вдача прийдуть, якщо посадити ці рослини біля дому
2 хв на прочитанняВчора
Водна криза на порозі: в Одесі та на півдні України можлива погодинна подача води
2 хв на прочитанняВчора