Експерт розповів, які живі організми можуть жити в постільній білизні
Мікроби можна занести в ліжко через тканини: одяг, рушники.
Дослідження говорять про те, що, наприклад, наявність бактерії стафілокока у простирадлах та іншій білизні — цілком типове. Такі бактерії небезпечні для людини тільки в тому випадку, якщо потраплять в організм через відкриту рану. Наприклад, золотистий стафілокок здатний викликати пневмонію, різні захворювання шкіри та погіршити перебіг акне.
Експерт Манал Мохаммед стверджує, що в ліжку можуть «проживати» різні бактерії, комахи та побутові мікроби.
Також у постільній білизні в лікарнях може зустрітися кишкова паличка та інші небезпечні бактерії. Вони можуть завдати серйозної шкоди здоров'ю людини. Тому важливо мити руки, в тому числі після відвідування туалету.
З комах, які можуть жити на постільній білизні, фахівець назвав клопів і пилових кліщів. Кліщі здатні викликати алергію та астму, а клопи боляче кусаються. Позбутися від перших можна за допомогою прання білизни за температури приблизно 55 градусів Цельсія, а від других — тільки запросивши фахівців.
Мікроби можна занести в ліжко через тканини: одяг, рушники. Також мікроби можуть бути на різних поверхнях на кухні або переноситися тваринами. З подібних мікробів — золотистий стафілокок, кишкова паличка, різні віруси.
Щоб максимально убезпечити себе, необхідно прати постільну білизну мінімум раз на тиждень, провітрювати ковдру та простирадло після сну, раз на тиждень або два прати чохол для матраца, кожен місяць пилососити матрац, перевертати матрац якомога частіше, міняти кожні два-три дні наволочки.
Прати білизну рекомендується за високої температури — 40–60 градусів Цельсія: так все мікроби точно будуть знищені.
Не потрібно забувати і про особисту гігієну: регулярно приймайте перед сном душ, не лягайте спітнілими, знімайте косметику перед тим як лягти в ліжко.