Догори
Дати відгук

Екс-голова райради на Одещині закликав «винищити» птахів у нацпарку, екологи обурені

Він назвав їх «тварюками», «чудовиськами», заявивши, що вони «смердять».

3 хв на прочитання10 Квітня 2025, 17:04
Скандальне відео на Одещині: екс-чиновник проти птахів у нацпарку Скандальне відео на Одещині: екс-чиновник проти птахів у нацпарку
Поділитись:

Колишній голова Білгород-Дністровської районної ради Григорій Мельниченко опублікував у Facebook відео з різкими та образливими висловлюваннями на адресу птахів, що мешкають у Нижньодністровському національному природному парку, повідомляє Південь.Сьогодні. Він назвав їх «тварюками», «чудовиськами», заявивши, що вони «смердять», їх тут «мільйони» і від них «одна шкода», закликаючи до їхнього «винищення». Відео швидко поширилося в соціальних мережах, зокрема один з телеграм-каналів представив його як думку рибалки, що потерпає від нападів птахів.

Начальник науково-дослідного відділу Нижньодністровського національного природного парку Микола Роженко категорично спростував усі твердження пана Мельниченка. За словами науковця, практично кожне речення у відео є неправдою.

Роженко зазначив, що на території нацпарку дійсно мешкає колонія великих бакланів, а також малий баклан, занесений до Червоної книги України. Загальна чисельність птахів становить близько 8-10 тисяч, що, хоч і багато, але не є мільйонами. Науковець підкреслив, що великий баклан є аборигенним видом для цієї місцевості і мешкає в дельті Дністра стільки ж, скільки існує сама дельта, тому пов’язувати його появу зі створенням нацпарку є безпідставним.

Стосовно образливих слів, на кшталт «чудовиська», Роженко зауважив, що баклани мають більше прав на використання рибного ресурсу в цьому місці, ніж пан Мельниченко, який вбачає у птахах конкурентів у своєму бажанні використовувати цей же ресурс. Баклан є важливою складовою екосистеми, забезпечуючи кругообіг речовин у природі, і виконує свою екологічну функцію. Називати його за це «чудовиськом» є неповагою до природи.

Еколог також спростував твердження про те, що баклани ламають дерева, пояснивши, що птахи дійсно гніздяться на деревах, через що ті можуть гинути, але це є нормальним екологічним процесом. Згодом баклани залишають ці місця, на яких, завдяки накопиченим пташиним послідом поживним речовинам, виростає інша рослинність. Такий кругообіг речовин є природним. Баклани можуть гніздитися на одному місці 3-5 років, а потім мігрують на інші ділянки дельти, площа якої становить близько 50 тисяч гектарів.

Щодо скарг пана Мельниченка на неприємний запах, Микола Роженко іронічно зауважив, що «його туди ніхто не запрошував» і в природі існує багато явищ, які можуть не подобатися людині, але це не означає, що вони не мають права на існування.

На думку еколога, рибалки даремно вважають бакланів своїми конкурентами, оскільки птахи мають таке ж право на використання природних ресурсів, як і люди, а можливо, навіть більше. Роженко також пояснив, що чисельність бакланів регулюється природним шляхом: за наявності достатньої кількості риби їхня популяція залишається стабільною, а у випадку зменшення кормової бази – скорочується.

На завершення, Микола Роженко спростував твердження про необхідність знищення бакланів для регулювання їхньої чисельності. Він нагадав, що полювання на території національних парків заборонено, і баклани не є мисливським видом. Навіть у разі знищення частини птахів, ті, що залишаться, можуть відкладати більше яєць, щоб відновити популяцію.

Крім екологів, відео Григорія Мельниченка привернуло увагу й громадської спілки «Риба України». На своїй сторінці у Facebook рибалки звернулися до автора відео з запитанням щодо законності його перебування та дій у прикордонній смузі під час воєнного стану, враховуючи, що його «Будинок рибалки» розташований навпроти прикордонного посту. Вони повідомили, що вже надіслали офіційний запит до 25 прикордонного загону Державної прикордонної служби України з цього приводу.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Більше з GreenPost
Фіксовані ціни на газ продовжено: підтримка соціальних установ до кінця жовтня 2025 року
Уряд продовжив фіксовані ціни на газ для соціальних установ до жовтня 2025 року
1 хв на прочитання33 хвилини тому
Гороскоп на 13 квітня 2025 року: Місяць змінює знак, час для балансу та внутрішніх змін
Гороскоп на 13 квітня 2025 року: Овнам - романтика, Левам - публічність
4 хв на прочитання2 години тому
Квітневі приморозки: чи загрожують вони бджолам? Пояснення пасічника
Квітневі приморозки не загрожують бджолам, але можуть вплинути на медозбір — пасічник
1 хв на прочитання3 години тому
Prozorro.Продажі: суборенда держземель принесла 37,3 млн грн за тиждень
Суборенда держземель через Prozorro.Продажі: ціни зросли в 3,5 рази
1 хв на прочитання4 години тому
США та Україна обговорюють доступ до надр: Вашингтон хоче пільг, Київ – гарантій безпеки
2 хв на прочитання8 годин тому
Принцу Гаррі подарували паску, спечену з борошна з розмінованих українських полів
1 хв на прочитання9 годин тому
В Україні прогнозують зростання цін на свинину та яловичину у 2025 році
1 хв на прочитання10 годин тому
Яблучний пиріг без тіста — рецепт насипної шарлотки без яєць
3 хв на прочитання15 годин тому