Догори
Дати відгук

Екологи звинувачують Стрийський лісгосп у варварській вирубці дерев

Екологи впевнені, що   під ніж йдуть цінні дерева, здебільшого буки й дуби

3 хв на прочитання26 Грудня 2020, 19:00
Поділитись:

Жителі села Которини та екологи  підозрюють, що під прогресивним терміном «рубка переформування» Держслужбовці Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства  виправдовують банальне знищення здорових дерев, які відправляють на продаж. Про це ідеться у матеріалі  dailylviv.com. 

З огляду на те, що дана територія становить культурну та й історичну цінність, а  ділянка належить до пралісу, експерти МБО “Екологія-Право-Людина" звернулися до Львівського обласного управління лісового і мисливського господарства за поясненнями. Їх поінформували, що проводяться рубки переформування  для сприяння природного лісовідновлення. Однак деякі моменти все ж насторожили екологів. 

"Інформація, яку ми отримали, доволі фрагментарна, – пояснює Ольга Мелень-Забрамна, керівниця юридичного відділу МБО «Екологія-Право-Людина». – Зокрема, на карті не бачимо, на яку саме територію виданий лісорубний квиток. Той, що є на офіційному сайті https://lk.ukrforest.com/219206, не дає інформації на карті, де ця рубка буде відбуватися. На сайті Державного агентства лісових ресурсів, який присвячений електронному реєстру лісорубних квитків, ця територія рахується за Журавнівським лісництвом, а не Монастирецьким. І це дуже ускладнює можливість відстежити законність рубки".  

Але найбільше вразили експертів світлини лісу, які їм надіслали місцеві мешканці: на фото видно, що  вирубка відбувається варварським способом і виглядає так, що вирубуються букові ліси для отримання ліквідної деревини, щоб потім її реалізувати.  

"Статистика у Стрийському лісгоспі є невтішною, – зазначає еколог Богдан Кученко. – Зокрема, у 2019 році виписано лісорубних квитків на проведення рубок переформування у лісах 1 категорії (природоохоронного значення) на 32 671 кубометра, в лісах 2 категорії (рекреакційно оздоровчих) на 16 150, а в лісах 4 категорії (експлуатаційних) – лише 2 695. І, звісно, більшість рубок проводиться по твердолистяних деревах. У 2020 році Стрийський лісгосп проводив рубки переформування на території 217 га – переважно по букових та неексплуатаційних лісах. Ця інформація є на офіційному сайті лісгоспу, ми зробили скріни". 

Екологи впевнені, що   під ніж йдуть цінні дерева, здебільшого буки й дуби. У лісах, які перебувають під охороною, в рекреаційній зоні, просто так вирубувати не можна. Але під виглядом рубки переформування – зробити це легко.

Василь Стрищак, заступник начальника Державної екологічної інспекції у Львівській області  повідомив, що інспектори провели перевірку за зверненням Ольги Мелень-Забрамної і виявили, що квитки виписані, що рубки проводяться по окремих лісових квитках на різних ділянках, площа яких не перевищує 1 га. Це відповідає нормам законодавства.

"Проте ці ділянки прилягають одна до одної. І окомірно визначено, що ці ділянки є набагато більшими, ніж 1 га. Ми вбачаємо у цьому порушення. Державна екологічна інспекція зафіксувала це у відповідному акті перевірки. Вживаються заходи щодо притягнення посадової особи до відповідальності за ст. 91.5  «Кодексу України про адміністративні порушення», зокрема у порушенні вимоги щодо оцінки впливу на довкілля", - зауважив представник ДЕІ. 

Водночас у Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства вважають, що Стрийський лісгосп працює відповідально, а своїми прогресивними методами господарювання і прозорістю інформації у відомстві навіть пишаються.

GreenPost стежитиме за даною темою.

До слова, під Києвом знищують ліси, яким понад 200 років.

   

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Як почистити біле взуття: "хитрі" способи, про які ви не здогадувалися
2 хв на прочитання5 годин тому
Гороскоп на завтра, 1 жовтня 2022: Близнюкам - втрати, Левам - образи, Рибам - гроші
4 хв на прочитання6 годин тому
Фото: Wikipedia
До державного бюджету сплачено майже 3 млн гривень збитків, завданих довкіллю
1 хв на прочитання10 годин тому
Суд арештував літак, який колаборант мав передати агресору після захоплення південних областей(ФОТО)
2 хв на прочитанняВчора
«За 3-4 роки після розгрібання завалів зросте кількість захворювань легень»: чи захистить нас від шкоди азбесту законопроект 4142
12 хв на прочитанняВчора
Виходьте на вулицю: чого очікувати українцям найближчими днями від матінки-погоди  
2 хв на прочитанняВчора
Україна отримала національну квоту на вилов риби в Атлантичному океані на 2023 рік
1 хв на прочитанняВчора
Прикмети на 30 вересня: які 5 речей потрібно зробити, щоб залучити удачу
1 хв на прочитанняВчора