Сир — прекрасний кисломолочний продукт, що містить легкозасвоюваний білок і кисломолочні бактерії, необхідні для мікрофлори — важливої ланки імунітету.
Лікар-дієтолог, нефролог Регіна Доктор радить вибирати сир місцевих брендів із мінімальним терміном придатності, до 14 днів.
У знежиреному сирі (0-2 %) більше білка і кальцію, але менше кисломолочних бактерій і вітамінів. Глікемічний індекс такого продукту нижчий — це важливо, якщо ви худнете.
У 9 % сирі зовсім мало білка, але багато молочного цукру лактози, до якого у більшості людей незносність.
Ідеальний варіант — це сир середньої жирності, 4-5 %.
Дієтолог рекомендує навчитися їсти сир без підсолоджувачів і добавок. При регулярному і щоденному вживанні сиру з цукром або медом погіршується засвоєння білка з сиру, що призводить до розмноження дріжджоподібних грибів у кишківнику і зниження імунітету.
Також лікар радить не вживати щодня сир із фруктами та ягодами. Ці продукти потрібно їсти окремо, оскільки процеси бродіння також заважають засвоєнню корисних речовин із сиру.
«З першого прикорму привчайте дітей до природного смаку сиру, без добавок, тоді цей продукт принесе максимальну користь. Пам'ятайте, СМАК — це рефлекс, звичка, він формується, не успадковується. Якщо у дорослому віці вам важко прийняти новий смак, почніть їсти сир з інертними продуктами, які не заважають його засвоєнню: горіхами, кокосовою стружкою, корицею», — говорить Регіна Доктор.
Вона розповідає, що сир можна робити вдома, з молока та закваски, але за кількістю білка він програє магазинному, оскільки в процесі виробництва, за допомогою спеціального обладнання, можна домогтися більшої концентрації сухого залишку.
Дієтолог говорить, що дорослим краще вживати сир зранку, на сніданок. Дітям же — на вечірню перекуску чи вечерю.
Також ми розповідали про смажені яблука з вершковим сиром — смачно, просто і швидко.