Шашлик можна маринувати різними способами і на кожен знайдуться свої прихильники. Деяким подобається мінімум приправ і інгредієнтів, а хтось звик до великої кількості спецій, пише Главред.
При цьому існують кілька неписаних правил, дотримання яких гарантує стовідсотковий результат. Дізнавшись відповідь на питання про те, чи можна маринувати м'ясо в оцті і яйці, допоможе домогтися ідеального приготування шашлику.
Звернемо увагу, що про маринад м'яса на шашлик з використанням яйця знають не багато. При цьому такий маринад практично не вимагає додавання інших інгредієнтів, а м'ясо в підсумку виходить ніжне і соковите. Секрет простий, адже яйце здатне "запечатати" шашлик, не випускаючи з нього сік, що робить м'ясо соковитим.
Важливо пам'ятати, що при такому способі маринування жовток служить своєрідним пом'якшувачем м'яса, а білок обволікає продукт, не даючи витікати соку. При цьому в підсумку смак яйця в приготованому шашлику навіть не відчувається. Відзначимо, що такий спосіб маринаду найбільш підходить до досить жорстких видів м'яса – яловичини й свинини.
Для багатьох здавна одним з компонентів м'ясного маринаду виступає оцет. Його часто щедро використовують в торгових мережах і тут є резон. Річ у тому, що оцет здатний розм'якшити старий, жорсткий шматок м'яса. Секрету тут немає - нерідко оцет використовують для того, щоб приховати присмак неякісного м'яса і швидше збути неліквідний товар. Але одночасно оцет і вбиває смак і аромат м'яса, якщо з ним переборщити. Тому два рази подумайте перед тим, як додавати оцет в шашличний маринад.
Якщо все ж ви вирішили використовувати оцет при приготуванні шашлику, то варто пам'ятати кілька простих правил. По-перше, оцтова заправка служить прекрасним консервантом, що дозволяє довше зберігати продукт перед приготуванням. По-друге, навіть при тривалому зберіганні не варто забувати, що м'ясо, замариноване в оцті, не варто зберігати більше 4-5 діб. Після чого ви ризикуєте отримати зіпсований продукт, не придатний до вживання.