Всі ми прагнемо зберегти молодість і жити довше, але чи можливо це досягти за допомогою дієти? Недавні дослідження вказують на те, що правильне харчування може впливати на процес старіння, забезпечуючи не лише естетичні переваги, а й позитивні зміни в організмі. Про це розповідає лікар Олександра Литкіна.
Науковці з Університету Південної Каліфорнії з'ясували, що дієта, котра імітує голодування, зменшує ознаки старіння імунної системи. Таку дієту називають ще FMD, яка розшифровується як Fast Mimicking Diet. Її суть у граничному скороченні калорій на п'ять днів на місяць, а також у відмові на цей час від тваринної їжі, жирного, солодкого та смаженого. Ці обмеження викликають фізіологічну реакцію організму, максимально схожу на ту, що викликають традиційні методи голодування.
У цей час в організмі запускається процес клітинного очищення (аутофагії), знижується системне запалення (що зменшує ризик багатьох захворювань), налагоджується обмін речовин і зменшується відсоток жиру. Але найголовніший ефект — нормалізація рівня інсуліноподібного фактора зростання — 1 (ІФР-1), що, згідно з дослідженнями, знижує ризик онкології вчетверо і сприяє довголіттю. Саме тому FMD вже давно називають дієтою біохакерів.
До складу FMD входять спеціальні пісні продукти, що включають супи на рослинній основі, енергетичні батончики та напої, снеки та чай. Окрім того, дієта включає добавки, що забезпечують високий рівень мінеральних речовин, вітамінів і незамінних жирних кислот. У перший день FMD калорійність меню становить приблизно 1000-1220 ккал, а в наступні дні має становити близько 600-750 ккал, приблизно навпіл зі складних вуглеводів і корисних жирів.
У новій роботі науковців досліджувалися ефекти такого голодування. Добровольців віком від 18 до 70 років розділили на дві групи. Одна з них пройшла 3-4 щомісячні сеанси FMD, а потім харчувалася звичайним чином протягом 25 днів. Інша група харчувалася звичайним чином. Виявилося, що FMD допомогла знизити біологічний вік учасників у середньому на 2,5 роки. Вона також знизила вплив факторів ризику діабету, зменшила резистентність до інсуліну та кількість черевного жиру у печінці. Було помічено збільшення співвідношення лімфоїдних і мієлоїдних клітин, що є показником молодшої імунної системи.
Проте Олександра Литкіна зазначає, що самостійно призначати таку дієту не можна.
«Це повинен робити лікар з огляду на всі особливості кожного організму», — наголошує вона.
Більше новин читайте на GreenPost.