Догори
Дати відгук

Деякі наслідки зміни клімату незворотні в довгостроковій перспективі — ООН

Парникові гази в атмосфері досягли найвищої концентрації за 800 000 років.

2 хв на прочитання20 Березня 2025, 00:36
Зображення згенеровано ШІ Зображення згенеровано ШІ
Поділитись:

За даними Організації Об'єднаних Націй, за останній рік антропогенні зміни клімату значно прискорилися. Багато наслідків потепління вже незворотні, принаймні протягом сотень і тисяч років, йдеться у звіті Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) про стан глобального клімату. Серед них — втрата льоду та підвищення рівня моря. Про це розповідає Die Zeit.

Звіт про стан світового клімату підтверджує, що 2024 рік став, імовірно, першим календарним роком, у якому середня температура перевищила критичні 1,5 °C над доіндустріальним рівнем. Науковці також вказують на значні економічні та соціальні наслідки зміни клімату, такі як страхові виплати, продовольчі кризи та переміщення населення.

«Наша планета посилає все більше і більше сигналів лиха», — заявив Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш. За даними ВМО, доповідь показує, що все ще можливо обмежити довгострокове підвищення глобальної температури до 1,5 °C, якщо держави візьмуть на себе зобов'язання зробити це. Паризька кліматична угода 2015 року ставить за мету обмежити зростання температури до 1,5 °C порівняно з доіндустріальним рівнем.

Згідно зі звітом, кожен з останніх десяти років, починаючи з 2015 року, був одним із десяти найтепліших за всю історію сучасних метеорологічних спостережень. Глобальні рекордні температури 2023 і 2024 років були головним чином зумовлені постійним збільшенням парникових газів в атмосфері, які досягли найвищої концентрації за 800 000 років.

Особливо різке зростання середньої глобальної температури в 2023 і 2024 роках також було зумовлене природними явищами, такими як погодний режим Ель-Ніньйо і сонячна активність, ідеться в доповіді.

Згідно з доповіддю ООН, швидкість підвищення рівня моря подвоїлася з моменту початку супутникових вимірювань. Кожен з останніх восьми років також спостерігався рекордний вміст тепла в океані. Вимірювання почалися в 1960 році, і океани дуже важливі для клімату Землі, оскільки поглинають близько 90 % тепла, що утворюється в результаті збільшення парникових газів.

За останні три роки всі показники досягли нових мінімумів: сезонно найменша площа льоду в Антарктиці становить менше ніж 2 млн км2. Вимірювання почалися в 1979 році.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Зображення згенеровано ШІ
10 % найбагатших людей відповідальні за дві третини глобального потепління — науковці закликають до податку на багатство
2 хв на прочитання40 хвилин тому
Зображення згенеровано ШІ
Сад із водозберігаючими технологіями: як створити екологічний простір у посушливому кліматі
2 хв на прочитання5 годин тому
Відновлювані джерела енергії покривають 100 % потреб пивоварного заводу в електриці та 60 % його потреб у тепловій енергії. Фото: Euronews
Чи можна знайти баланс між промисловим зростанням і екологією? Ось як ЄС вдалося скоротити промислове забруднення
3 хв на прочитання6 годин тому
Гору Піп Іван на Рахівщині вкрило снігом
Гору Піп Іван на Рахівщині вкрило снігом
1 хв на прочитанняВчора
На Черкащині згорів старовинний вітряк (ФОТО)
1 хв на прочитанняВчора
Оптовий постачальник деревини та будматеріалів відшкодував до бюджету 4,5 млн грн завданих збитків
1 хв на прочитанняВчора
Інспекція перевіряє можливе забруднення річки Тетерів
1 хв на прочитанняВчора
Біорозкладний мікропластик - приховані загрози
2 хв на прочитанняВчора