Догори
Дати відгук

Десять найбрудніших міст світу, де відходи в повітрі, воді та ґрунті

Мова йде про міста з проблемною екологією і поганою якістю повітря.

4 хв на прочитання27 Січня 2024, 12:00
Десять найбрудніших міст світу Навколишнє середовище Десять найбрудніших міст світу Навколишнє середовище
Поділитись:

Зараз світ зіткнувся з багатьма екологічними проблемами, одна з них це тотальне забруднення певних місць планети під впливом людської діяльності.  Інтенсивне освоєння надр землі, важка промисловість та виробничі відходи – все це вкрай негативно впливає на екологічну обстановку планети.

На жаль, у багатьох країнах влада думає не про здоров'я громадян і майбутнє планети, а про власну вигоду.  

1. Аккра, Гана.

Відкриває антирейтинг із 10 найбрудніших міст світу столиця Гани. Аккра - найбільший промисловий центр країни. У столиці є безліч нафтопереробних, металообробних та автомобілебудівних підприємств. Такою забрудненою Аккру робить спалювання сміття, а також найбільше на планеті звалище електронних відходів, що знаходиться на околицях Гани.

2. Дакка, Бангладеш.

У Дацці немає очисних споруд, тому всі відходи скидаються прямо у воду. Як наслідок, жахливий запах сміття, що гниє у воді, і безліч хвороботворних бактерій. Крім того, над густонаселеним містом повис задушливий зміг через велику кількість автомобілів та промислових підприємств.

 3. Ліньфень, Китай.

Одним із найбільш забруднених міст планети традиційно називають Ліньфень. У центрі вугільної промисловості Китаю проживає близько 4 мільйонів людей, які страждають від раку легень, бронхіту та пневмонії.

Місцеві жителі не знімають респіраторів навіть у власних будинках.

4. Бейрут, Ліван.

Основною причиною забруднення повітря у столиці Лівану вважається автомобільний транспорт, проте головна проблема – це гори сміття, які спалюють прямо на звалищах. Також небезпечно купатися в морі біля Бейрута, бо до нього потрапляють важкі метали з найближчих сільськогосподарських полів та підприємств.

5. Катманду, Непал.

Забруднене повітря у столиці Непалу наповнене сажею, пилом, димом та промисловими викидами. Долина Катманду має форму чаші, тож над містом спостерігається зміг. А через постійні будівельні роботи місцеве населення задихається від пилу і носить маски.

6. Фарідабад, Індія.

У 10 найбрудніших міст світу також входить Фарідабад, повітря навколо якого страждає від промислових викидів та вихлопних газів. На місцевих звалищах спалюють гори сміття, а жахливі дороги та клімат утворюють запилену пилюку. Погіршує ситуацію річка Ямуна – настільки забруднена, що в ній зовсім немає риби та рослин. Люди купаються в річці, стирають свій одяг, скидають у нього сміття, а вода після цього стає непридатною для вживання.

7. Кабул, Афганістан.

Найбільше місто Афганістану вважається світовою столицею сміття. Через постійні воєнні дії турбота про чистоту відійшла тут на другий план. Для місцевого населення стало звичним скидати відходи у річку. Викиди промислових підприємств, старі автомобілі та другосортне паливо стають причинами забрудненого повітря.

8. Норильськ, Росія.

Світовий центр із переробки важкого металу щороку погіршує екологічну ситуацію на планеті, постачаючи повітря оксидами міді, нікелю та сірки. Життя у цьому забрудненому місті обертається десятками хвороб: страждають легені, з'являються захворювання крові та шкіри, збільшуються шанси виникнення злоякісних пухлин.

Рослинності як такої не існує, небезпечно вживати ягоди та гриби, адже повітря наповнене великою кількістю діоксиду сірки.

9. Мехіко, Мексика.

Місто з населенням понад 26 мільйонів людей протягом останніх десятиліть має славу вкрай забрудненого. Природний ландшафт Мехіко має форму чаші та оточений горами, а також вулканами, що призводить до дуже поганої циркуляції повітря. Надмірні промислові викиди спричиняють смогу в столиці Мексики. А постійні стихійні лиха, корумповані державні чиновники та високий рівень злочинності змушують забути про проблеми довкілля.

10. Порт-о-Пренс, Гаїті.

Сумна екологічна ситуація у цьому місті пов'язана не лише з перенаселенням та індустріалізацією. Порт-о-Пренс у минулому був відомий як популярний туристичний напрямок, тут часто зупинялися розкішні круїзні лайнери. Однак у 2010 році столиця Гаїті постраждала від найсильнішого землетрусу, який забрав життя понад 200 тисяч людей. Інфраструктура була зруйнована, а місто втопилося у злиднях та безробітті. Місцеве населення живе у жахливих умовах, страждає від антисанітарії та рідко отримує необхідне медичне обслуговування.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.