Дещо нове про коронавірус: як вберегтися
24.02.2020
Міністерство охорони здоров'я України оприлюднило нову інформацію щодо коронавірусу та підготувало практичні рекомендації, які допоможуть його уникнути.
Відповідно до даних ВООЗ, вірус, який викликає захворювання COVID-19, називається SARS-CoV-2.
Звідки взявся
Найбільш імовірними природними резервуарами для SARS-CoV-2 є кажани, але вважається, що вірус подолав видовий бар'єр для людини від іншої проміжної тварини-господаря. Цими проміжними тваринами-господарями можуть бути домашні, дикі або одомашнені дикі тварини, яких ще не ідентифіковано.
В цілому, коронавіруси дуже стабільні в замороженому стані. Деякі з них можуть жити до двох років при -20 ° C.
Дослідження, проведені на SARS-CoV і MERS-CoV, показують, що ці віруси можуть зберігатися на різних поверхнях протягом декількох днів в залежності від комбінації параметрів, таких як температура, вологість і світло.
Наприклад, при температурі охолодження (4°C) MERS-CoV може залишатися життєздатним до 72 годин.
Сучасні дані про інші штами коронавірусів показують, що, хоча коронавіруси, мабуть, стабільні при низьких і заморожуючих температурах протягом визначеного періоду, гігієна харчових продуктів може запобігти їх передачі через продукти харчування. Зокрема, коронавіруси є термолабільними, що означає, що вони чутливі до нормальної температури приготування (70°C).
Тому, як правило, слід уникати споживання сирих або недоварених продуктів тваринного походження.
З сирим м'ясом, сирим молоком або сирими органами тварин слід поводитися обережно, щоб уникнути перехресного забруднення сирої їжі.
- Коронавірус зупиняє автоіндустрію: хто вже постраждав
- Венеційський карнавал достроково припинили через коронавірус
- Південна Корея оголосила найвищий рівень тривоги через коронавірус
SARS-CoV і MERS-CoV схильні до найбільш застосовуваних протоколів очищення і дезінфекції, і поки немає ніяких ознак того, що SARS-Cov-2 веде себе по-іншому.
Як убезпечитись на роботі
CDC (Американський центр контролю і попередження захворювань) оприлюднив тимчасові рекомендації для підприємств та роботодавців щодо реагування на COVID-19:
- Працівники із симптомами гострих респіраторних захворювань мають повідомити свого керівника та залишатися вдома.
- Якщо на роботу вийшла людина з гострим респіраторним захворюванням, її слід відокремити від інших працівників та негайно направити додому.
- Варто регулярно проводити прибирання на робочому місці: очищати поверхні, стільниці та дверні ручки відповідними засобами для чищення.
- Працівники мають обробляти руки дезінфекційними спиртовмісними засобами або мити руки з милом не менше 20 секунд.
- При плануванні відряджень варто дотримуватися цих рекомендацій МОЗ.
Як не захворіти
- Часто мийте руки або обробляйте їх дезінфікуючими засобами.
- Під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. Уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель.
- Якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередню історію своїх подорожей.
- Не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.
За матеріаліами Міністерства охорони здоров'я України