Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Агро
  • Держрибагентство: відновлення зрошення буде пріоритетом у розвитку галузі

Держрибагентство: відновлення зрошення буде пріоритетом у розвитку галузі

В Україні нараховується 5,5 млн га меліорованих земель, з них 2,2 млн га – зрошувані та 3,3 млн га – осушувані.

3 хв на прочитання29 Січня 2025, 08:58
Фото: ілюстративне / Pixabay Фото: ілюстративне / Pixabay
Поділитись:

Відновлення зрошення є пріоритетним напрямком державної політики України та розвитку аграрного сектора економіки у поточному році. Про це заявив голова Державного агентства України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм Владислав Невеселий під час форуму «Майбутнє зростання в Україні: вирішення проблем відбудови та відновлення сектору».

Він поінформував присутніх про важливість та поточний стан справ у сфері гідротехнічної меліорації земель, плани роботи щодо відновлення меліоративної інфраструктури, а також перспективні проекти, які можуть бути реалізовані у цій сфері.

За його словами в Україні нараховується 5,5 млн га меліорованих земель, з них 2,2 млн га – зрошувані та 3,3 млн га – осушувані. При цьому потенціал меліоративних систем не використовується повністю.

«Через такі невисокі показники зараз меліоровані землі не виконують роль страхового фонду в ресурсному та продовольчому забезпеченні держави в роки з несприятливими погодними умовами. Саме тому відновлення ефективного, екологічно збалансованого використання потенціалу меліорованих земель, насамперед зрошення, належить до пріоритетних напрямів державної політики України та розвитку аграрного сектора економіки», - зазначив Владислав Невеселий.

Голова Держрибагентства наголосив, що з метою підвищення ефективності використання українського меліоративного потенціалу у 2022 році було розпочато комплексну реформу, зокрема прийнято Закон України «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель», яким надано можливість аграріям, що здійснюють меліоративні заходи, створювати організації водокористувачів та отримувати у власність інфраструктуру меліоративних систем.

Так, протягом 2022-2024 років в Україні створено та зареєстровано 54 організації водокористувачів у Вінницькій, Дніпропетровській, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Харківській, Херсонській, Черкаській, Волинській, Житомирській та Чернігівській областях.

Водночас Владислав Невеселий зосередив увагу присутніх на проблемах іригаційного комплексу – глобальній зміні клімату, незадовільному стані інженерної інфраструктури, високій енергоємності меліоративних систем, а також агресії рф, що призвела до знищення та пошкодження значної частини меліоративних об’єктів.

Для подолання цих негативних явищ та забезпечення зростання сільськогосподарського виробництва Держрибагентством у співпраці зі Світовим Банком зараз допрацьовується проект довгострокового плану розвитку іригаційного комплексу України до 2050 року.

Голова Держрибагентства також акцентував на перспективних інвестиційних проектах у сфері меліорації земель, які можуть бути реалізовані за участі Світового Банку.

«Зрошення та осушення є одними з найбільш важливих елементів підвищення ефективності використання сільськогосподарських земель та врожайності сільськогосподарських культур. Це має прямий вплив на забезпечення продовольчої безпеки України та значної частини світу. У цьому контексті хочу висловити вдячність Світовому Банку та всім партнерам за активну підтримку відновлення та розвитку аграрного потенціалу нашої держави і подолання руйнівних наслідків російської агресії проти України», - підкреслив Владислав Невеселий.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Зображення згенеровано ШІ
Молодило — кам’яна троянда: краса, що оживає на сонці (ФОТО)
5 хв на прочитання17 Квітня 2025
Зображення згенеровано ШІ
Кліматична криза в Європі: рекордний 2024 рік і його наслідки, неоднакові для сходу та заходу
4 хв на прочитання17 Квітня 2025
Перевірки аптек: МОЗ контролюватиме кваліфікацію фармацевтів
МОЗ посилить контроль за кваліфікацією фармацевтів
3 хв на прочитання2 години тому
Торговельна війна: Китай обмежив експорт рідкоземельних металів
Китай посилив контроль за експортом рідкоземельних металів
3 хв на прочитання4 години тому
Самопізнання і внутрішня робота: астрологічний прогноз на 17 квітня 2025 року
6 хв на прочитання6 годин тому
Мінрозвитку оновило правила перевезення домашніх тварин в автобусах та таксі
3 хв на прочитання7 годин тому
Деревина в Україні: бізнес підтримує зниження цін, але вимагає збільшення заготівлі
2 хв на прочитання10 годин тому
Італія перерахувала Україні перший транш у 25 млн євро на відновлення енергосистеми
2 хв на прочитання12 годин тому